Увеличава се броят на българите, които са готови да станат приемни родители. Това показва проучване на изследователския център Тренд. През тази година с положителни нагласи са близо 220 хиляди, което е увеличение с 10 на сто спрямо 2014 година.
За да станат приемни родители, хората искат да се грижат за дете без увреждания , да имат време да го опознаят, а 10% от тях искат да изберат етноса му.
Проучването е по поръчка на Националната асоциация за приемна грижа.
Готовност да станат приемни родители имат най-вече хора между 41 и 60 години, които вече са отгледали своите деца, имат личен доход от 500 до 1000 и живеят в областните градове.
Нараства броят на младите до 31 години, които се замислят да станат приемни родители, без да очакват финансова помощ за това. Увеличават се и хората, които одобряват ромски деца да се гледат от български приемни семейства.
Почти 50% от запитаните одобряват деца-бежанци да се отглеждат приемно у нас.
Притеснително е, че 40% от българите смятат, че мястото на децата с увреждания е в домове, а не в приемни семейства. Проучването потвърждава, че хората биха станали приемни родители само срещу издръжка, но не гледат с добро око на това, че действащите приемни семейства получават средства за своята грижа.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..