Надзиратели и охранители в Сливен и Монтана отново излязоха на протест

Снимка: БГНЕС

Надзирателите в женския затвор в Сливен и служителите от Съдебната охрана днес отново излязоха на протест пред сградата на съдебната палата. Втори месец те настояват за   20% -но увеличение на заплатите и назначаване на още хора в системата. 

"С обещания затвор не се охранява" и "От тук нататък за нас е чест" - това бяха най-често срещаните плакат, издигнати от надзиратели и съдебни охранители в знак на протест срещу нежеланието на правителството да чуе техните искания. Според протестиращите последният възможен вариант да бъдат чути е когато подложат властите на уличен натиск.

Явно господа управляващите точно това искат, искат повече хора навън пред Народното събрание. И аз не знам.

Разочарованието е голямо и се чувстваме пренебрегнати.

Продължаваме с протестите, казаха част от недоволните. 

За утре отново е насрочен мълчалив протест на служителите на затвора и "Съдебна охрана" пред сградата на женския затвор.

И в Монтана служителите от Съдебната охрана протестираха срещу ниските заплати.  

Искаме увеличение с 20% на заплатите, заяви Петко Додев, председател на Синдикално дружество "Охрана". 719 лева е заплатата на охранителите.

Увеличаване на заплащането на специфичните условия на труд и изравняване с тези в МВР. Увеличаване на щатните бройки за цялата дирекция с 350 човека.

В събота отиваме в София пред Министерството на правосъдието, заяви Додев.  




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Еврокомисар Елжбета Биенковска и министърът на икономиката Емил Караниколов дават изявления след неформалния съвет по конкурентоспособност на ЕС в София.

Елжбета Биенковска: Цифровизацията и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места

Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството  Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..

публикувано на 01.02.18 в 16:47