Акциите на Уолстрийт нараснаха във вторник, а индексът "Дау Джоунс" затвори на нов рекорден връх след първата поредица за годината от три поредни дни на загуби. Покачването се дължеше на уверението от централните банки, че ще продължат с политиката си в подкрепа на световния икономически растеж.
Вчера излязоха данни, че потребителското доверие в САЩ през май е било най-силно за последните 5 години, докато цените на недвижимите имоти са ускорили растежа си през март с най-бърз темп за последните 7 години. Докладите показаха устойчивостта на американската икономика въпреки затягането на коланите от автоматичните съкращения във федералния бюджет.
Инвеститорите в акции са много чувствителни към монетарната политика, а основните американски борсови индекси отчетоха миналата седмица първи спад след средата на април заради опасения, че Федералният резерв може да намали стимулите по-рано от очакваното. Тези опасения намаляха обаче, когато Японската и Европейската централни банки препотвърдиха, че ще запазят облекченията си и това помогна на индексите да се възстановят от спада през миналата седмица. Монетарните стимули помогнаха на Уолстрийт през тази година като индекса "Стандард енд Пуърс" нарасна с близо 17%. Други фактори бяха растежът на печалбите и относително евтините оценки на книжата. Тези причини бяха използвани от инвеститорите за покупки при всеки спад и това доведе "Дау Джоунс" и "Стандард енд Пуърс" до серия от рекордни върхове.
Вчера "Дау Джоунс" напредна със 106,29 пункта до рекордно високо затваряне от 15 409,39. "Стандард енд Пуърс" прибави 10,46 и финишира на 1 660,06. "Насдак" скочи с 29,74 и завърши на 3488,89.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..