Американският пазар на акции продължи своето негативно представяне в началото на днешната търговия след подновените опасения за скорошно намаляване на паричните стимули на Федералния резерв. Повод за новите страхове, че Фед може да забави месечните обороти на "печатница за долари" още през септември дадоха вчерашните изказвания на президентите на Фед на Атланта Локхарт и на Чикаго Евънс и това доведе снощи до най-силния еднодневен спад на основните фондови индекси на Уолстрийт от 24-ти юни насам.
Индексът DJIA отваря със спад от 0,45% след вчерашното понижение с 0,6%, индексът S&P500 е на "червено" с 0,41% след снощен спад 0,57%, а технологичният индекс Nasdaq спад с 0,29% при вчерашно понижение с 0,74%.
Графика на американския фондов индекс S&P500 (на 4-часова база)
Негативно влияние върху настройката на американските инвеститори оказва и днешния спад на азиатските регионални борси и най-вече срива на японския индекс Nikkei с 4%, както и понижението на голяма част от европейските фондови пазари, водено от британският индекс FTSE100, който губи около 1% от стойността си. Изглежда инвеститорите в британски акции също не бяха впечатлени от доста противоречивите, макар и по-конкретни, насоки за бъдещата парична политика на Английската централна банка след представения по-рано през деня важен "Тримесечен инфлационен доклад". Подобно на валутния пазар, където британската лира поскъпна много силно след първоначален рязък спад, участниците на лондонската борса също прецениха, че АЦБ вероятно ще започне да повишава британската лихва към края на 2014-а или началото на 2015-а година, въпреки че банката обяви, че докато британската безработица не падне до 7% (което според АЦБ ще стане факт чак към третото тримесечие на 2016-а година ?), тя няма да повиши рекордни ниската лихва от 0,5%.
Немският фондов индекс DAX също остава на "червена" територия с понижение от 0,5%, въпреки днешните много силни данни за индустриалното производство в Германия през юни.
Липсата на важни икономически данни от САЩ (освен данните за потребителските кредити през юни от 22:00 ч.) ще насочи вниманието на американските инвеститори главно към изказването на президента на Фед на Кливланд - Сандра Пианалто (от 20:00 ч.).
Солиден ръст от цели 4,75% отчитат акциите на голямата американска технологична компания AOL Inc., след като тя оповести по-добри от прогнозите финансови резултати за последното тримесечие.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..