От Фед удължиха подкрепата си за меката икономика на САЩ в сряда, като звучаха малко по-оптимистично настроени към растежа, докато обявяваха плановете си да запазят програмата за месечно изкупуване на облигации на стойност 85 млрд. долара.
При обявяването на решението си Фед игнорира по-слабите икономически сигнали, които отчасти се дължат на фискалната борба във Вашингтон, която затвори голяма част от правителствените ведомства за 16 дни.
Централната банка посочи, че възстановяването на пазара на жилища е загубило пара и изрази неудовлетворението си от това колко бавно се възстановява пазарът на труда.
Въпреки това от Фед също така вмъкнаха и една фраза, изразяваща загриженост относно увеличението на разходите по заемането, внушавайки идеята, че изпитват по-голям комфорт при сегашните нива на лихвените проценти.
Наличните данни показват, че разходите на домакинствата и бизнес инвестициите са се увеличили, докато възстановяването на жилищния сектор донякъде се е забавило през последните месеци, заяви определящата политиката на Централната банка Федерална комисия по отворения пазар. Фискалната политика ограничава икономическия растеж.
Решението за изкупуването на облигации бе масово очаквано и изявлението на Фед се различаваше незначително от икономическата оценка, поставена след последното заседание през септември.
Американските акции спаднаха леко, докато доларът поскъпна спрямо еврото и йената. Цените на американските държавни ценни книжа станаха отрицателни, увеличавайки възвръщаемостите.
Все пак от Фед смекчиха описанието си на пазара на труда, за да вземат предвид скорошните данни за отслабване при новоразкритите работни места, заявявайки, че имало само "някои" по-нататъшни подобрения.
Докато икономическите данни не укрепнат, и то значително, очакванията за намаляване на стимулите ще останат ниски, коментираха анализатори. Според експертите има съвсем "скромни" шансове Фед да намали икономическите стимули още на следващото си заседание през декември.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..