Американските авиолинии трябва да разкрият таксите за чекиране на багажите, пренасяните вещи и други услуги, за да е по-лесно за пътуващите да различават истинската цена на билетите. Това заяви федералното правителство.
Предложените от министерството на транспорта правила, които надграждат регулациите от 2009-а до 2011-а, би трябвало да доведат до по-добра информация при търсенето в сайтове за полети като Expedia, Google и Kayak. Превозвачите трябва да изкажат ясно специфичните такси за носените вещи и предварителните разпределения на седалки.
Базирано във Вашингтон лоби, защитаващо интересите на американските авиопревозвачи, заяви, че предложените правила могат да доведат до повишение на разходите на превозвачите и да доведат до по-скъпи цени или по-малък брой предлагани услуги.
Предложените протекции за потребителите идват във време, когато авиоиндустрията подкрепя законодателство, което ще отмени правила, изискващи по-голямо разкриване на таксите и данъците при формирането на цените.
През последните години авиолиниите въведоха допълнителни такси за вещи, които преди влизаха в цената на билета. Повечето авиолинии добавиха тези така наричани "допълнителни такси". Миналия месец нискобюджетният превозвач "Фронтиър Еърлайнс" обяви, че планира нови такси за носенето на чанти и за определени места.
Министерството на транспорта е на мнение, че таксите за допълнителни услуги са трудни за разпознаване от купувачите.
След четири поредни месеца на растеж, през август потребителските разходи в САЩ останаха без промяна спрямо юли, което е сигнал за известна предпазливост сред американските домакинства на фона на все още слабия растеж на водещата световна икономика. Личните доходи в САЩ, включващи доходи от заплата и от други източници, нараснаха очаквано..
Икономиката на Великобритания се представи изненадващо добре преди референдума на 23-ти юни за бъдещето на страната във или извън ЕС, нараствайки през второто тримесечие с по-солидно от предишните оценки темпо и спрямо това в началото на годината, показва окончателна оценка на британската статистика ONS. Брутният вътрешен продукт на..
Безработицата в 28-те страни - членки на Европейския съюз стабилизира през август за четвърти пореден месец в 7-годишно дъно от 8,6%, като в същото време безработицата в България отбеляза понижение до 7,7%, достигайки най-ниско ниво от октомври 2009-а година, показват последните данни на Евростат. Безработицата в ЕС остана през август на..
Инфлацията в еврозоната се ускори през септември до най-високо ниво от близо две години насам, но все още остава далеч под целевото ниво на Европейската централна банка, показват предварителни данни на Евростат. Индексът на потребителски цени (CPI) в 19-те страни-членки на единния валутен блок се повиши очаквано през септември с 0,4% на..
Производствените цени в България се понижават през август спрямо месец по-рано и бележат пореден спад на годишна база, показват данни на Националния статистически институт. Общият индекс на цените на производител в България (PPI индекс) намалява с 0,3% спрямо юли, когато се понижиха с 0,2 на сто. Понижение на цените се наблюдава в добивната..