Европейските пазари на акции бележат спад за пета поредна сесия на търговия, тъй като инвеститорите реагират негативно на по-слабите данни за китайския търговски баланс през юни и на изненадващо здравия спад на индустриалното производство във Франция и Италия през май.
Общият европейски индекс Stoxx Europe 600 се понижава с 0,35% към 338,76 пункта, достигайки най-ниско ниво от май насам.
Немският индекс DAX пада с 0,45% до 9764 пункта с поглед към вчерашното негово дъно около 9751 пункта и важното дъно от 26-и юни около 9748 пункта (най-ниско ниво от последната седмица на май).
Френският индекс CAC40 се понижава с 0,46% след поредните слаби икономически данни (солиден спад с 1,7% на индустриалното производство през май), докато британският индекс FTSE100 се понижава скромно с 0,11% преди края на двудневното заседание на Английската централна банка (от 14:00 ч.), въпреки че участниците на финансовите пазари не очакват промяна в настоящата изчаквателна политика на банката. С повишено внимание се очакват и данните за британския търговски баланс през май (от 11:30 ч.).
Пореден солиден спад бележат акциите на борсата в Милано, като индексът MIB се понижава с 1%, реагирайки негативно на солидното понижение с 1,2% на индустриалното производство в третата по сила икономика от еврозоната. Само в рамките на около седмица италианските акции се обезцениха с над 5%.
Солиден спад от над 3% бележи португалския фондов индекс PSI на фона на информациите от вчера насам за финансови проблеми с голямата португалска банка Banco Espirito Santo SA, чийто акциите се сриват с 11,38% след вчерашен спад с 4,7%.
По-слабите данни за китайския търговски баланс оказват негативно влияние върху компаниите от миннодобивния сектор, като акциите на BHP Billiton PLC се понижават с 0,25%, а на Rio Tinto PLC - с 0,3%.
Търговският дефицит на Великобритания се разшири през май по-силно от очакванията в резултат на изненадващо силно повишение на вноса при по-слаб растеж на британския износ, показват днешни данни на британската национална статистика (ONS). Глобалният..
Индустриалното производство в Италия през май отбеляза изненадващо солиден спад - най-силно понижение от ноември 2012-а година, показват данни на италианската статистика Istat. Индустриалното производство в третата по сила икономика на еврозоната се..
Индустриалното производство във Франция регистрира изненадващо силен спад през петия месец на годината с оглед солидно понижение на промишленото производство, съобщи националната статистическа агенция на страната Insee. Френското индустриално..
Търговският баланс на Китай отбеляза по-слабо от прогнозите подобрение през юни, което може да подсили очакванията, че властите в Пекин ще трябва да предложат допълнителни стимулиращи мерки, за да стабилизират икономиката и за да успеят да постигнат..
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските..