Повечето оценители на недвижими имоти в Лондон считат, че цените на имотите в столицата всеки момент ще започнат да падат. Тази прогноза лесно се прави и още по-лесно се греши с нея през последните пет години. Този път свидетелствата, че международните инвеститори фаворизират пазара на имотите показват, че тези настроения са достигнали своя пик и това изглежда много правдоподобно.
Цените на имотите в Лондон като цяло продължават да нарастват и на месечна и на годишна база и са с 20% по-скъпи от преди година според Националното бюро за статистика. Налице е обаче стабилност във възходящия процес. Последното месечно проучване на Кралския институт на наблюдателите показва рязък спад на тези които искат да купуват в Лондон и още по-голям спад на потенциалните продавачи.
Обемите на месечните продажби в Лондон и покрайнините са намалели със 17% след декември според местния регистър. Малко мнозинство от Кралския институт сега очаква като следствие да спаднат и стойностите в целия град.
Картината показва, че вътрешното търсене избледнява. Това не е изненадващо. Средните цени в столицата са равни на 10 пъти средните печалби в Лондон и покрайнините измерено от властите. Банките не изпитват желание да поощряват ипотеките при мултиплициране надвишаващо четири пъти заплатата. Междувременно слабия пазар при наемите е спирачка за инвеститорите, които се финансират с дълг. Наемите са нараснали с едва 1.4% в годината до месец март. Ниските доходи от наеми са под финансовите разходи за ипотеки в някои сектори на пазара. Отгоре на всичко лихвите на острова могат да нараснат по-късно тази година.
Това оставя лондонския пазар на продажбите отворен само за тези с огромни ресурси от пари в брой. Градът привлече цели орди от такива купувачи в периода на финансовата криза. Ако обаче дисбаланса купувачи-продавачи се е преместил, тези пари от чужбина ще трябва да работят по-усилено, за да се задържи цената. Пречката е, че Лондон вече не е привлекателна сделка за световния купувач. 15% такси върху купените имоти посредством избягването на данъци вече порази търсенето. В същото време стерлинга се покачи с 15% спрямо долара след юли 2013.
Съществува почти свещена вяра във Великобритания, Лондон и в света, че цените на имотите в града могат само да нарастват. Това становище може и да не издържи на икономическите закони на търсенето и предлагането.
Бул Тренд ТрейдърЗлатото и вчера падна, но днес започна да расте, тъй като инвеститорите търсят сигурност при опасенията за Дойчебанк. Търговията е в тесни граници като основна подкрепа е 100-дневната пълзяща средна при 1310 долара, докато съпротивя е низходящата трендлиния след върха от юли, която трябва да бъде пробита, за да може да има покачвания...
Черното злато леко отстъпва днес, като инвеститорите подложиха на съмнение това дали постигнатото споразумение за намаляване на добивите от ОПЕК ще бъде обвързващо. Вчера цените скочиха с 6% в резултат на новината, че държавите от ОПЕК са стигнали до първото намаляване на производството от осем години насам. Петролните министри..
Организацията на страните-износителки на петрол обяви, че нейните членове са постигнали съгласие, че те трябва намалят производството на суров петрол, за да ограничат свърхпредлагането на ценната суровина в световен план. Изненадващото решение на 14-членния картел доведе до солиден ръст на петролните цени с близо 6%, въпреки че редица..
Златото продължи да пада, докато среброто се покачи. Основна подкрепа при жълтия метал е 100-дневната пълзяща средна при 1310 долара. Под 1300 долара има разположени много стоп ордери. При базовите метали отново изпъкна никелът, който отчете 6-седмичен връх, след като от Филипините съобщиха, че 3/4 от мините в страната не отговарят на..
Петролът поскъпва предпазливо на пазарите на суровини, парирайки част от солидната обезценка през вчерашната търговия, тъй като Американският петролен институт (API) отчете пореден изненадващ спад на седмичните петролни запаси в САЩ. Инвеститорите обаче остават притеснени относно резултатите от днешната неофициална среща на ОПЕК, съмнявайки се, че ще..