Фискална политика и въпросителни около държавния бюджет на Франция

Политическите лидери на Европа не следва да се намесват в приемането на държавния бюджет на Франция в конктекста на липсата на разписани мерки в държавния бюджет на страната за съкращаване на публичните разходи през следващата фискална година, коментира финансовият министър на страната Мишел Сапен.  
Европейските политически лидери заявиха пред информационната агенция „Ройтерс”, че в края на месеца Европейската комисия по всяка вероятност ще отхвърли проектобюджета на Франция с претенцията за съставянето и гласуването на нов такъв, който да бъде в унисон с фискално заложените им цели.  
Противно на това, обаче, управляващите на Франция анонсираха, че няма да се съобразят с подобни решения от страна на държавните плановници в Брюксел.
Отхвърлянето на бюджета „не е в компетенциите на Европейската комисия”, отбеляза още Сапен.
Европейската комисия удължи срока на Франция за реализиране на заложените бюджетни цели до 2015 г. Въпреки това, през летните месеци френското правителство анонсира, че няма да намали бюджетния си дефицит до референтната стойност от 3% от БВП до 2017 г.
Финансовият министър Мишел Сапен заяви ясно, че правителството не смята да увеличава данъците или да предприема допълнителни икономии и затягане на разходната политика на държавните финанси над обявената сума от 21 млрд. евро за 2015 г.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Стагнация на потребителските разходи в САЩ през август

След четири поредни месеца на растеж, през август потребителските разходи в САЩ останаха без промяна спрямо юли, което е сигнал за известна предпазливост сред американските домакинства на фона на все още слабия растеж на водещата световна икономика. Личните доходи в САЩ, включващи доходи от заплата и от други източници, нараснаха очаквано..

публикувано на 30.09.16 в 15:59

По-добро от очакваното представяне на британската икономика в месеците преди Brexit

Икономиката на Великобритания се представи изненадващо добре преди референдума на 23-ти юни за бъдещето на страната във или извън ЕС, нараствайки през второто тримесечие с по-солидно от предишните оценки темпо и спрямо това в началото на годината, показва окончателна оценка на британската статистика ONS. Брутният вътрешен продукт на..

публикувано на 30.09.16 в 13:55

Спад на безработицата в България до близо 7-годишно дъно при нейна стабилизация в целия ЕС

Безработицата в 28-те страни - членки на Европейския съюз стабилизира през август за четвърти пореден месец в 7-годишно дъно от 8,6%, като в същото време безработицата в България отбеляза понижение до 7,7%, достигайки най-ниско ниво от октомври 2009-а година, показват последните данни на Евростат. Безработицата в ЕС остана през август на..

публикувано на 30.09.16 в 13:05

Ускоряване на инфлацията в еврозоната през септември до близо двугодишен връх от 0,4 на сто

Инфлацията в еврозоната се ускори през септември до най-високо ниво от близо две години насам, но все още остава далеч под целевото ниво на Европейската централна банка, показват предварителни данни на Евростат. Индексът на потребителски цени (CPI) в 19-те страни-членки на единния валутен блок се повиши очаквано през септември с 0,4% на..

публикувано на 30.09.16 в 12:27

Поредно понижение на производствените цени в България през август

Производствените цени в България се понижават през август спрямо месец по-рано и бележат пореден спад на годишна база, показват данни на Националния статистически институт. Общият индекс на цените на производител в България (PPI индекс) намалява с 0,3% спрямо юли, когато се понижиха с 0,2 на сто. Понижение на цените се наблюдава в добивната..

публикувано на 30.09.16 в 12:10