Акциите пак падат, а петролът отново поевтинява

·Петролът отново пада

·Пазарът продължава да залага на девалвация на юана

·Слаби данни от САЩ свалиха долара

Валутен пазар

Личните доходи в САЩ нараснаха на месечна база с 0.3%, а личните разходи останаха без промяна. ISM индекса за производствения сектор излезе 48.2, което беше по-слабо от очакванията за 48.4. От цифрите стана ясно, че производствения сектор продължава да страда и в началот на 2016.

Вицепрезидентът на Фед, Стенли Фишер, коментира, че ако събитията в света продължат да водят до затягане на финансовите условия, това ще доведе до забавяне на световната икономика, което ще засегне растежа и инфлацията в САЩ.

Слабите данни от САЩ свалиха вчера долара, а най-добре се представиха високо доходните валути, в това число новозеландския и канадския долар, както и британския паунд.

Щатската валута пропадна под 1.40 срещу канадския долар, след като в началото на годината се търгуваше на нива от 1.47. Следваща подкрепа е 1.3815. Британският паунд отскочи от дъната и консолидира под 1.45. Едва категоричен пробив на последната цифгра би обърнала низходящия тренд. Австралийският долар се търгува близо до съпротивата при 100-дневната пълзяща средна на 0.7148. При приближаването й вероятно отново ще станем свидетели на разпродажби.

Евро/долар се повиши и се търгува около нивата от 1.09.

Суровини

Златото продължи да расте и набира скорост след дъното през декември. Вчерашното интрадневно дъно тества предишния януарски връх и от там отскочи за нови върхове. Жълтият метал е вече на почти тримесечен връх.

Среброто следва златото в растежа.

Платината консолидира след силното рали през миналата седмица.

Медта отново попадна под разпродажби.

Суровият петрол се срина след пропадането на PMI индекса в Китай до тригодишно дъно. Нарастващото предлагане също предвещава спадове. Продукцията на ОПЕК нарасна миналия месец до 33.1 милиона барела дневно с възстановяването на членството на Индонезия в картела.

Капиталови пазари

Вчерашните слаби данни от Китай дадоха посоката на пазарите, а последвалите невзрачни резултати от САЩ не помогнаха и подновиха спада на цената на петрола.

Европейските борсови индекси завършиха със загуби между 0.3% и 0.8%. Американските индекси на Уолстрийт също отчетоха минимални загуби.

Бул Тренд Трейдър




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Стагнация на потребителските разходи в САЩ през август

След четири поредни месеца на растеж, през август потребителските разходи в САЩ останаха без промяна спрямо юли, което е сигнал за известна предпазливост сред американските домакинства на фона на все още слабия растеж на водещата световна икономика. Личните доходи в САЩ, включващи доходи от заплата и от други източници, нараснаха очаквано..

публикувано на 30.09.16 в 15:59

По-добро от очакваното представяне на британската икономика в месеците преди Brexit

Икономиката на Великобритания се представи изненадващо добре преди референдума на 23-ти юни за бъдещето на страната във или извън ЕС, нараствайки през второто тримесечие с по-солидно от предишните оценки темпо и спрямо това в началото на годината, показва окончателна оценка на британската статистика ONS. Брутният вътрешен продукт на..

публикувано на 30.09.16 в 13:55

Спад на безработицата в България до близо 7-годишно дъно при нейна стабилизация в целия ЕС

Безработицата в 28-те страни - членки на Европейския съюз стабилизира през август за четвърти пореден месец в 7-годишно дъно от 8,6%, като в същото време безработицата в България отбеляза понижение до 7,7%, достигайки най-ниско ниво от октомври 2009-а година, показват последните данни на Евростат. Безработицата в ЕС остана през август на..

публикувано на 30.09.16 в 13:05

Ускоряване на инфлацията в еврозоната през септември до близо двугодишен връх от 0,4 на сто

Инфлацията в еврозоната се ускори през септември до най-високо ниво от близо две години насам, но все още остава далеч под целевото ниво на Европейската централна банка, показват предварителни данни на Евростат. Индексът на потребителски цени (CPI) в 19-те страни-членки на единния валутен блок се повиши очаквано през септември с 0,4% на..

публикувано на 30.09.16 в 12:27

Поредно понижение на производствените цени в България през август

Производствените цени в България се понижават през август спрямо месец по-рано и бележат пореден спад на годишна база, показват данни на Националния статистически институт. Общият индекс на цените на производител в България (PPI индекс) намалява с 0,3% спрямо юли, когато се понижиха с 0,2 на сто. Понижение на цените се наблюдава в добивната..

публикувано на 30.09.16 в 12:10