Положителните настроения на пазарите събориха долара

·Петролът беше стабилен след новината за спад на производството му в САЩ.

·Златото нарасна след доклада за по-слаби от очакваното фабрични поръчки в САЩ.

·Медта достигна тримесечен връх заради надеждите свързани с фискалните стимули от Китай.

·Мнозина очакват от ЕЦБ да предприеме нови стимули следващата седмица.

Валутен пазар

Положителните настроения на пазарите навредиха на долара. Дори еврото успя да нарасне с 1%, въпреки силните очаквания, че ЕЦБ ще направи другата седмица нови стимули за икономиката. Съпротива е 1.10, но едва пробив на 200-дневната пълзяща средна при 1.1046 ще създаде условия за по-големи покупки.

След пробива на неговата 200-дневна пълзяща средна, австралийския долар продължи да се представя по-силно от другите валути въпреки спада на цената на желязната руда с 2.5%. Нивата от 0.7250 вече са подкрепа за валутата.

Долар/йена продължава да се търгува доста динамично и без посока между нивата от 112 и 114.

Британският паунд нараства след като спряха разпродажбите му заради евентуално излизане на Великобритания от ЕС.

Лихви

Дългосрочните държавни облигации нарастват за първи път през последните три дни и преди днешния доклад за трудовата заетост в САЩ. Двугодишните облигации са без промяна.

Европейските книжа спаднаха като 10-годишните английски, германски и френски облигации загубиха съответно 3.1, 3.7 и 2.7 базови пункта.

Суровини

Златото проби в посока нагоре рейнджа и нарасна над 1265 долара след по-слабите от очакваното фабрични поръчки в САЩ.

Медта продължава да поскъпва и достигна нов тримесечен връх подкрепена от нарастващите очаквания за още фискални стимули в Китай.

Цената на суровия петрол беше стабилна, тъй като производството в САЩ спадна за шеста поредна седмица и достигна най-ниски нива след ноември 2014.

Капиталови пазари

Вчерашният ден беше спокоен преди излизащите днес данни за трудовата заетост в САЩ. Европейските индекси консолидираха след силата през цялата седмица и завършиха с малки загуби. На Уолстрийт се получи подобно развитие само че там индексите завършиха с минимални печалби.

Бул Тренд Трейдър




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Стагнация на потребителските разходи в САЩ през август

След четири поредни месеца на растеж, през август потребителските разходи в САЩ останаха без промяна спрямо юли, което е сигнал за известна предпазливост сред американските домакинства на фона на все още слабия растеж на водещата световна икономика. Личните доходи в САЩ, включващи доходи от заплата и от други източници, нараснаха очаквано..

публикувано на 30.09.16 в 15:59

По-добро от очакваното представяне на британската икономика в месеците преди Brexit

Икономиката на Великобритания се представи изненадващо добре преди референдума на 23-ти юни за бъдещето на страната във или извън ЕС, нараствайки през второто тримесечие с по-солидно от предишните оценки темпо и спрямо това в началото на годината, показва окончателна оценка на британската статистика ONS. Брутният вътрешен продукт на..

публикувано на 30.09.16 в 13:55

Спад на безработицата в България до близо 7-годишно дъно при нейна стабилизация в целия ЕС

Безработицата в 28-те страни - членки на Европейския съюз стабилизира през август за четвърти пореден месец в 7-годишно дъно от 8,6%, като в същото време безработицата в България отбеляза понижение до 7,7%, достигайки най-ниско ниво от октомври 2009-а година, показват последните данни на Евростат. Безработицата в ЕС остана през август на..

публикувано на 30.09.16 в 13:05

Ускоряване на инфлацията в еврозоната през септември до близо двугодишен връх от 0,4 на сто

Инфлацията в еврозоната се ускори през септември до най-високо ниво от близо две години насам, но все още остава далеч под целевото ниво на Европейската централна банка, показват предварителни данни на Евростат. Индексът на потребителски цени (CPI) в 19-те страни-членки на единния валутен блок се повиши очаквано през септември с 0,4% на..

публикувано на 30.09.16 в 12:27

Поредно понижение на производствените цени в България през август

Производствените цени в България се понижават през август спрямо месец по-рано и бележат пореден спад на годишна база, показват данни на Националния статистически институт. Общият индекс на цените на производител в България (PPI индекс) намалява с 0,3% спрямо юли, когато се понижиха с 0,2 на сто. Понижение на цените се наблюдава в добивната..

публикувано на 30.09.16 в 12:10