„Слънцето грее за всички, Светът е за всички и всички имат място в него!” казва древна източна поговорка. Но както добре знаем от личния си опит, има места слънчеви, и има места сенчести, а някои пък направо отблъскващи. Но какви да бъдат местата – приемащи или отблъскващи – това решаваме ние хората. Облагородяваме ги или ги занемаряваме – все от нас си зависи. Същото е и с обществата ни – някои социални, грижовни, …други фрустриращи с неглежираното отношение към най-слабите и уязвимите. Къде се намества между тези две крайности нашето общество в отношението си към хората с увреждания? Може ли то да се нарече Общество за всички и как с малко пари могат да се променят човешки съдби.
За всичко това разговаряме с доц. Румяна Кралева и младежите Александра Георгиева и Петко Сталинчев в предаването „Познати и непознати”.
Още от началото на света водата се върти в безкраен кръговрат. Понеже е добър разтворител, тя неизменно понася след себе си всякакви химически вещества и минерали наред с микроорганизми, твърди частици и още редица други примеси, с които влиза в досег по пътя си. Затова и съставът на водата навсякъде е различен. Огромният проблем настъпва..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
" Всяко нещо, което партиите правят публично по този начин, има за цел или да мобилизира избиратели, или да увеличава подкрепа. Със сигурност и..