Странна идея се завъртя миналата седмица из електронните сайтове. Държавата трябвало да признае съществуването на ромски училища. За нейни автори бяха посочени педагози от община Крушари. Що за идея, казахме си и тръгнахме по следите й. Накрая в дъното на историята се оказа един проект „Различни заедно”, който СОУ „Хр. Смирненски” в Крушари реализира съвместно с общината. Наложи се е изводът като този във финала на един позабравен виц „Не било компютри, а компоти”. Но този шум предизвика сериозен разговор за образованието и интеграцията на ромските деца. В него участваха Иван Иванов, зам.-директор на споменатото училище и координатор на проекта, както и Румяна Йорданова, гл.-координатор на образователната програма на Центъра за етнически диалог и култура „Амалипе”.
Разговорът с тях, както и срещата ни с Александра Георгиева – момичето, с което обещахме да ви срещнем миналата седмица, можете да чуете в предаването „Познати и непознати“ от 21 юли 2014 г.
Още от началото на света водата се върти в безкраен кръговрат. Понеже е добър разтворител, тя неизменно понася след себе си всякакви химически вещества и минерали наред с микроорганизми, твърди частици и още редица други примеси, с които влиза в досег по пътя си. Затова и съставът на водата навсякъде е различен. Огромният проблем настъпва..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
" Всяко нещо, което партиите правят публично по този начин, има за цел или да мобилизира избиратели, или да увеличава подкрепа. Със сигурност и..