Във времето, когато все повече границите – и държавни, и културни се размиват, малките народи все повече се вглеждат в своята история. И ние, българите, не правим изключение. Къде са корените ни; познаваме ли всъщност собствената си история и такава ли е тя, каквато я намираме в учебниците; българските историци длъжници ли са на народа си; защо все повече учени от други специалности се захващат с исторически изследвания – това са само част от въпросите, които вълнуват все повече българи. На тези въпроси отговор търсим от изследователя-арабист Киряк Цонев, автор на излязлата наскоро книга „Шифърът на древните българи”. А от д-р Оксана Червенко търсим отговор на въпроса как българите от Северното Приазовие съхраняват своя фолклор и традиции, своите корени...
Още от началото на света водата се върти в безкраен кръговрат. Понеже е добър разтворител, тя неизменно понася след себе си всякакви химически вещества и минерали наред с микроорганизми, твърди частици и още редица други примеси, с които влиза в досег по пътя си. Затова и съставът на водата навсякъде е различен. Огромният проблем настъпва..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
" Всяко нещо, което партиите правят публично по този начин, има за цел или да мобилизира избиратели, или да увеличава подкрепа. Със сигурност и..