Идеята е в обществените пространства на града в този ден да бъдат “освободени” близо 1000 книги и по този начин да се превърнат в активна част от ежедневието на хората.
Основни цели на инициативата са да насърчи четенето и да популяризира книгите като съществена част от ежедневния облик на града.
Според Милена Златарова, координатор на проекта и редактор в „Аз чета“, кампанията ще помогне на любителите на книгите да изпитат тръпката, подобна на пускането на писмо в бутилка, да станат част от една световна литературна игра, и не на последно място да изпитат радостта да споделят хубави книги по един закачлив и нетрадиционен начин.
България се включва за втора година в тази своеобразна международна игра, с която книгите пътуват към свои нови и нови читатели.
Научете повече за инициативата от Милена Златарова.
" Най-важното е да бъде съставено правителство. Ако има разговори за правителство, ще има разговори и за другите органи , с изключение на ВСС и..
Две от съществените новини в сферата на технологиите от тази година - собственикът на "Спейс Екс", на "Тесла" и на бившия "Туитър", най-богатият човек..
" Трябва да имаш очи да видиш и да усетиш безценните свойства на живота , защото иначе може да го намразиш, а тогава и той ще те намрази". Това каза..