Миналата седмица в печатните медии се прокрадна информацията, че близо 1 милион българки са жертва на домашно насилие. Много често те са майки и заедно с тях жертви са и техните деца. Убедена съм, че тази цифра е по-голяма, защото все още много жени се срамуват или страхуват да признаят това. Въпросът, обаче, е защо при толкова много случаи толкова малко говорим за домашното насилие. Кои са проблемите, с които се сблъскват пострадалите; защо обществото е нетолерантно към жертвите; какви са трудностите за прилагане на координирани усилия от институциите за решаване на проблема?
За всичко през личната история на една жена, жертва на домашно насилие, разговаряме с Екатерина Велева, председател и Мариана Евтимова, юрист от фондация „П.У.Л.С.”
Още от началото на света водата се върти в безкраен кръговрат. Понеже е добър разтворител, тя неизменно понася след себе си всякакви химически вещества и минерали наред с микроорганизми, твърди частици и още редица други примеси, с които влиза в досег по пътя си. Затова и съставът на водата навсякъде е различен. Огромният проблем настъпва..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...