Важно е професията и подготовката на доброволеца да бъдат свързани с акциите, в които се включват желаещите да помогнат, подчертава Антон. „Макар че съм магистър по икономика и стопанско управление, хобитата, които практикувам, отговарят на спасителните операции, в които участвам“, сподели той.
Според него алтруизмът е водещият фактор за това да бъдеш доброволец. „Има огромен потенциал в обществото, ако алтруизмът преобладава срещу егоизма. Доброволчеството не е професия, а кауза, в която могат да се включат хора от различни браншове. Но особено важни са възпитанието, манталитетът, мирогледът на хората, да имат вътрешна необходимост да помагат.“
„Каквото посееш, това ще пожънеш“ - е една от любимите поговорки на Антон Гичев. И пояснява: „Най-добре е да сееш (помогнеш като доброволец), когато има спешност или в бедствие са хора, които не могат сами да се справят. Или да подадеш ръка на тези, които имат потенциал да помагат на други, и след излизане от ситуацията – го правят…“.
Чуйте целия разговор с Антон Гичев, в който той дава и интересни примери как хората и природата се отблагодаряват на оказаната безкористна добрина.
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Соросоид стана обидна дума, защото хората нямат никаква мисъл за България. Джордж Сорос се надцени и мислеше, че тази вълна на "Отворено общество"..
Едно е желанието на работодателите, друго е реалната възможност за наемане на работници от трети страни. Работодателите трудно стигат до..