Йорданка Илиева е един от най-сладките и фини гласове на тракийската музика. Родена е през 1922 година в село Недялско, Ямболско. Песните знае от майка си и за нея те винаги носят топлия полъх на детството.
С тези песни забравяхме мъката и немотията. Те ни бяха утеха и надежда - казва певицата.
Но освен свиден спомен тези песни, и майсторството с което ги изпълнява, стават и причина за нейните бъдещи успехи.
През четирийсетте години на миналия век Йорданка Илиева прави записи за прочутата тогава фирма за грамофонни плочи „Симонавия”, а малко след това е сред певиците, които всяка сутрин пеят „на живо” по Радиото в така наречения „Час за селото”.
През 1951 година, Йорданка Илиева става част от прочутия Държавен ансамбъл за народни песни и танци, ръководен от Филип Кутев. Там, през годните певицата разгръща потенциала си и развива професионализма си благодарение на колегите и ръководителите си, с които покорява безброй престижни сцени в Европа и Америка.
Фондът на БНР и БНТ пазят записите й до днес - плочи, ленти, филми са запечатали образа и музиката на този прекрасен тракийски славей за поколенията.
За съжаление на 3 април 2003 година Йорданка Илиева напуска този свят, но след нея и до днес остават да звучат прекрасните й песни.
Предложеният бюджет за 2025 г. не трябва да минава, но в същото време не трябва и да стои в неизвестността. Това заяви пред БНР Георги Кадиев от..
КНСБ предупреди, че ако бюджетът за тази година не бъде приет, може да се очаква вълна от протести. "Струва ми се, че за пореден път бюджетът..
Има реална опасност професията на акушерката да изчезне у нас. Това обясни пред БНР Ралица Янева, член на УС на Алианса на българските акушерки. Тя..