Университетът е особен свят на свобода, ако използваме заглавието на книгата на проф. Богдан Богданов. Ако продължим в тази посока, няма как да не се съгласим, че този свят намира своето отражение в университетското списание „Следва“, което споделя тази особеност. Тук публикуват наравно и студентът от първи курс, и професорът. Тук четем научни статии, изследвания, текстове, студии, предизвикани от събития в университета, но също и пътеписи, очерци, архиви, рецензии на книги, текстове за театър, документална драма, има и фоторепортажи, снимки, всичко изящно оформено от художничката Надежда Олег Ляхова.
Новият брой 33 на списанието съдържа текстове от Джузепе дел’ Агата, Морис Фадел Десислава Гаврилова, Чавдар Гюзелев, Владимир Димитров, Михаил Неделчев, Амелия Личева и др. В него намират място и няколко текста от юбилейното честване на проф. Богданов, като този на проф. Виолета Дечева завършва със следния цитат от дискусия за мястото на университета в съвременното общество, разгоряла се в Германия: „Университетът не е просто част от обществото, той е сърцето на обществото.“ Да приемем, че сърцето на Нов Български Университет е списанието „Следва“, което той издава. Списание, което запълва една част от празнините, останали от изчезването на толкова стойностни български списания, родени през 90-те години на XX в. Повече за броя и мястото на „Следва“ в настоящия културен контекст от главната му редакторка Биляна Курташева.
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Соросоид стана обидна дума, защото хората нямат никаква мисъл за България. Джордж Сорос се надцени и мислеше, че тази вълна на "Отворено общество"..
Информационният поток от прокуратурата към определени жълти медии не е спирал. Напоследък този поток е и към външни на системата лица , които..