Повечето общини в нашата страна имат програми за качеството на въздуха и ефективни мерки срещу замърсяването му. Как работят тези програми, в частност в София обяснява пред Радио София проф. Николай Козарев от Химикотехнологичния и металургичен университет. Проф. Козарев участва в научно-практическа конференция в УНСС за управлението на общинската сигурност. В София трябва да се справим с фините прахови частици и азотния диоксид. Той се получава от натоварения транспорт, не от промишлеността. Голям проблем за София се оказват битовото горене и мръсните улици. При мъгла нещата са страшни по една проста причина, че няма устойчивост на атмосферата. Т. е. нямаме вертикални потоци, които да разсейват замърсителите. Те си остават долу, ниско, където са се „родили“. Докато не духне вятър и не изчезне мъглата, концентрацията на прахови частици е висока.
Певицата Катя Близнакова, която преди години изпя народната песен "Лиляно, моме" - песента, която се превърна в нейна емблема и стана любима на..
Единственият изход е отстраняване на президента , изказа мнение пред БНР икономистът Красен Станчев. В предаването "Преди всички" той коментира..
Една от най-вълнуващите книги, които прочетох в последно време е "Вода"- творба на може би най-популярният съвременен ирландски писател Джон Бойн. Може..