Постановката на Казанлъшкия театър ще бъде представена на 23 февруари в софийския „Сити Марк Арт Център“.
„Това е едно различно със своята енергия и режисьорски прочит представление. Текстът е правен много в България, а нашата версия в Казанлъшкия театър е различна. Хората според мен бяха объркани, защото видяха нещо, което не очакваха. Докато го гледа, зрителят се обърква и не знае дали му харесва или не. Радва ме ефектът след представлението. То остава в главата му и започва да работи. Това е по-ценното в случая“, каза Ованес Торосян в интервю за предаването „12+3“.
Директорът на театъра в Казанлък Димитър Кабаков уточни пред „Хоризонт“, че самите млади актьори в театъра са поискали да работят с Ованес Торосян.
„Когато преди 3 години поех Казанлъшкия театър, си поставих за цел да привлека младите хора. Към момента ние имаме 9 млади актьори, от които петима са завършили миналата година НАТФИЗ и НБУ, а предишните четирима са завършили през последните 4 години. Половината от трупата на театъра е - да речем - студентска. Те внесоха особена енергия и дух. Казах им – имате картбланш, търсете текстове и кажете какво искате да направим. Накрая стигнахме до „Предградие“ – това е една от най-поставяните пиеси от студентите, защото героите са на тяхната възраст – благодатен материал за всички млади колеги“, заяви Димитър Кабаков.
Така се стига и до поканата към Торосян, който се съгласява, защото е имал желание да работи по текста.
„Бях искрен с колегите – и за техните постижения, и за техните несполучливи репетеции. Нищо не им спестявах. Това им подейства малко шоково в началото, но се разбрахме, че това е идеята – да си казваме нещата, без да имаме проблем. Лека-полека тази искреност спечели тяхното доверие, което се пренесе и в самия текст. Резултатът е искрено представление без претенции“, разказа режисьорът.
Той допълни, че пиесата съчетава документалност и художественост чрез актьорското присъствие, а всякакъв вид театралност е минимизирана.
„В самата пиеса има една реплика – „Това са предградията, все едно си в документален филм“. Аз разчитам „предградието“ като начин на мислене – крачка пред успеха, крачка пред това, което искаш да се случи“, допълни режисьорът.
„Желанието и способността на всеки един човек да надскочи всички препятствия и най-малкото да се опита да постигне нещата, които мечтае – това разделя героите на „Предградие“ и всички хора“, смята Кабаков.
Целият разговор чуйте в прикачения файл.Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
Супермен е емблематична фигура за комиксовия жанр. Роденият на унищожената планета Криптон мета човек, претърпя не една или две трансформации по пътя към киносалоните. В най-новата адаптация с него се заема един от новите ръководители на ДС студиос – Джеймс Гън. Той пое режисьорският пост, изглежда, с желанието да припомни успехите на..
В седмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Гост: журналистът Ивайло Спасов – главен редактор на списание “Български артист“ и част от екипа на продуцентската компания на българската оперна дива Соня Йончева. Представяме новия брой на..
Съюзът на българските писатели (СБП) връчва за 21-ви път наградата "Георги Джагаров", предаде БТА. Събитието ще се проведе в клуб "Парнас" на СБП днес, когато се навършват 100 години от рождението на един от знаковите поети на България за XX век, посочват от СБП. По думите им, чрез ежегодната национална награда за патриотична поезия,..
Първият съвместен албум на двама много изявени артисти - френския виолончелист Ромен Гариу и пианистката Даниела Дикова - съдържа обичани и малко познати миниатюри. Изпълнителите са го нарекли Macarons , напомняйки за френските малки десерти - различни на вкус, но всички те - примамливи. Компактдискът беше представен с концерт в рамките на..
В рубриката "Помните ли..." на предаването "Алегро виваче" разказваме за един легендарен пианист - акомпанятор, ерудит и музикален публицист от 20-ото столетие - Петър Щабеков. На 6 юли се навършиха 110 години от рождението му. Той е сред пианистите-корепетитори в Софийската опера, от които певците се учат на тънкости във вокалното..
"Вчерашните протести са протести, които Варна не помни от 2013 година , когато на улицата излязоха наистина хиляди хора". Това каза пред БНР Спас..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
В България твърде често и по твърде много въпроси се въртим в кръг твърде много години. В съвременния стандарт за акушерска грижа е заложено тя да е..