Документалният филм "Хаштаг агресия" ще бъде представен тази вечер в 18 часа в Музея на спорта на Националния стадион "Васил Левски" в София. 30-минутният филм с участието на млади спортисти, сред които боксьорите Даниел Асенов и Станимира Петрова, баскетболистът Асен Великов, младежки футболни национали, иска да напомни за ролята на семейството, на училището и на спорта за овладяването на тази опасна тенденция. Проектът е по идея на Асоциация "Докосни дъгата" и Министерството на младежта и спорта.
"Филмът "Хаштаг агресия" е едно продължение, естествено продължение на проекта на асоциацията, започнат миналата година от "Младите хора – бъдещето на България". Тогава създадохме, както знаете, песента "Агресия" с Дичо, Теди Кацарова и РДМК. И се роди идеята, покрай снимките на видеоклипа и създаването на песента, се роди всъщност идеята от общуването с младите хора за това, че ние трябва да покажем и да чуем тяхното виждане в три насоки – като агресори, като свидетели и като жертви. Филмът е с участието на много ученици от средно училище "Иван Вазов" в Плевен. Има психоложка, която обсъжда какви са мерките и какво точно е влиянието на спорта върху младото поколение", каза Денислава Ангелова от Асоциация "Докосни дъгата"
Агресията е не само в училището, тя е по улицата, и по стадионите.
"Това е показателно за дефицит на толерантност и хуманност в общуването и в семейството, и в училище. Знаете медиите, насилието, което съществува, и агресията, която виждаме в социалните мрежи, също влияе. За нас решението е спортът. Разбира се, има всякакви други похвати, с които бихме могли да работим – и в училище, и в семейството, но спортът е едно решение, за да може децата да изкарат, младежите да изкарат своята агресия. Да изкарат злобата, която съществува и която ни обзема все повече, защото знаете, че агресията това е злоба, завист, омраза, която е излишна. Тя трябва да се трансформира в човека за нещо добро и да го изгради като лидер", допълни Денислава Ангелова.
Филмът е насочен към младежите на възраст между 15 и 29 години. След премиерата ще бъде излъчен по БНТ.
Искрено се надяваме, че със спорт, с изкуство, с кино, с музика стигаме до все повече хора:
"С клипа миналата година постигнахме много голям резултат. Първо, тази песен вместо звънец бие в много училища. Имаше страшно много коментари от млади хора, от ученици. Тази песен е променила част от тяхното мислене, че им е дала желанието да кажат "не", "стоп", "аз не искам да бъда жертва", "не е необходимо това". И наистина не е необходимо да бъдем нито насилници, нито жертви", каза Денислава Ангелова от Асоциация "Докосни дъгата".
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
Скоро получавали ли сте писмо? А писмо от напълно непознат, който няма представа до кого точно ще стигнат думите му? А вие кога за последно решихте да напишете писмо? Може би ще отговорите с "Не знам" или "Скоро не съм". Можете да се включите в инициативата "Минута за Коледа" на Студентския съвет при Софийския университет „Св. Климент..
Най-новата книга на обичаната писателка Диана Христова - Олива е сборник с разкази под надслов "Да те целуне ангел". Заглавието си има история, разказите са от реалността в преобладаващата част, има и с превес на художествена измислица. Стилът е прекрасен. Диана Христова е родом от Пазарджик, по образование юрист, по призвание -..
Голям празник има тази вечер в Софийската национална опера! Започнаха премиерните спектакли на операта “Адриана Лекуврьор“ от Чилеа – първата нова оперна продукция на Националния ни оперен театър през новия сезон 2024/2025 г., специално посветена на 90-годишнините на две световноизвестни български оперни певици и солистки на театъра –..
На 1 и 8 декември в камерната зала "България" певиците Росица Павлова-Инджева, Мария Яковчева, Елена Механджийска и Милена Гюрова, заедно с пианиста Стефан Врачев канят публиката на празничните концерти, с които ще бъде отбелязана 10-годишнината от основаването на вокалния ансамбъл Bella Voce. Спектакълът, който подготвят, е със заглавие "Покана за..
В Софийската опера и балет утре - 29.11, предстои премиерата на спектакъла "Адриана Лекуврьор" от Франческо Чилея. Постановката се посвещава на две оперни прими – Александрина Милчева и Райна Кабаиванска. Режисьор на спектакъла е Юлия Кръстева , която сподели пред БНР, че посланието, отправено чрез творбата е за вечността и силата на..
Българската композиторка Юлия Ценова беше почетена с два камерни концерта в Швейцария на 22 и 23 ноември - в градовете Сион и Ню Шател. И двете събития бяха изцяло с музика на авторката, която напусна този свят през 2010 г. Юлия Ценова беше ярка личност - пианист, композитор, професор в Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров" в..
Спонтанна импровизация върху музикална графика или строга интерпретация на записан с ноти музикален текст – това са границите, в които се движи музиката, която ще прозвучи в петото издание на фестивала „ТрансAрт“ на „Ориндж фактори“. Трите събития са на 26, 27 и 29 ноември в различни културни пространства в София: залата на Националната музикална..
"Може би скоро ще има преговори между Москва, Анкара и Техеран. Сирия ще бъде основна тема". Това заяви пред БНР Руслан Трад, военен анализатор от..
"Атанас Атанасов е възможност да преговори за създаване на управленско мнозинство . Бихме го подкрепили само ако започнем преговори за мнозинство...
Доналд Тръмп номинира тази седмица генерала от резерва Кийт Келог за свой помощник и специален пратеник за Украйна и Русия. Така новоизбраният..