Церемонията по връчването на наградите ММЕТА (или Music Moves Europe Talent Awards) предстои в средата на януари следващата година в Грьонинген, Холандия. Тя е част от съпътстващата програма на един от най-големите музикални форуми в Европа - Eurosonic Noorderslag.
Всяка година компетентно жури избира няколко изпълнители, които да получат тези награди, а един от всички 16 номинирани ще спечели и специалната награда на публикатa.
Тази награда се определя след гласуване на сайта на наградите, а награда има и за гласувалите – самолетни билети до Холандия и обратно, две нощувки, пълен достъп до фестивала Eurosonic Noorderslag (15-18 януари 2020г.), както и посещение на церемонията по връчването на наградите MMETA, която ще се проведе на 17 януари. Още по-приятната изненада е, че наградата е за двама, така че всеки гласувал има шанса да сподели това страхотно преживяване с любим човек. Повече информация може да намерите на сайта на наградите.
В следващите седмици ще ви представим всеки един от 16-те номинирани изпълнители.
Днес ви представяме лошото момиче на британският рап - FLOHIO.
Позната още и като Фънми Оухайосумах, 27-годишната изпълнителка е родена в Лагос, Нигерия. Баща и е пилот и заради неговата професия през 2000-та година семейството се мести в Англия, където ъндърграунд културата на Южен Лондон безспорно оказва силно влияние върху личността на FLOHIO.
Тя е един от най-различните, ексцентрични и ярки представители на британската хип-хоп сцена и впечатлява с взривоопасен скоростен флоу, интелигентни текстове, убийствени рими и провокиращо сетивата съчетание на различни музикални стилове, като обединява класическият грайм и индъстриъл техното с модерното и актуално клубно звучене. За разлика от обществото, което я нарича дамско "MC", тя тотално отхвърля стереотипите, предразсъдъците и половото разделение и определя себе си като рапър, "MC" и музикант.
Текстовете и са изключително поетични и често представят емоционални изповеди, които са част от нейни лични житейски преживявания. Ето какво споделя тя именно за лириките в изпълненията и: „Обичам да рапирам за хубавите моменти в живота. Обичам да рапирам и за лошите, за тъжните. Рапирам за депресията, рапирам за щастието. Рапирам и за слънцето и дъгата. Човече, аз съм много емоционална!“.
Освен с музика, до скоро тя се е занимавалa професионално и с графичен дизайн. Прогреса, който постига в рапа и успехите, които реализира през последните 3 години я поставят пред дилема, а музиката е пътят, който твърдо избира.
Въпреки че през 2016-та се занимава все още активно като дизайнер и работи всеки ден от девет до пет, тя успява да издаде дебютното си “EP” „Nowhere Near”. През 2017г. продуцентското дуо God Colony я включва като фючъринг изпълнител в 3 от общо 5 парчета в тяхното “EP” “Where We Were”, а година по-късно правят отново колаборация заедно, този път в парчето „Fights”. През миналата година излиза нейният втори краткосвирещ албум, носещ името “Wild Tout”.
Отново през 2018-а, младата рапърка получава и едно по-особено внимание и признание за посланията, които отправя чрез музиката си. В класация на списание „Vogue“, тя е избрана лично от Наоми Кембъл за една от „10-те жени, променящи нашето бъдеще“. Нека сега да чуем как звучи рапът, който ще промени това бъдеще.
Спонтанна импровизация върху музикална графика или строга интерпретация на записан с ноти музикален текст – това са границите, в които се движи музиката, която ще прозвучи в петото издание на фестивала „ТрансAрт“ на „Ориндж фактори“. Трите събития са на 26, 27 и 29 ноември в различни културни пространства в София: залата на Националната музикална..
Днес - 26.11, се навършват 115 години от рождението на писателя Йожен Йонеско. Той е ненадминат представител на "театъра на абсурда". "След Втората световна война живеем във все по-атеистични времена. Обществото се потапя в една хедонистична среда. Театърът на абсурда отчита това. С него се занимава и драматургията на Йожен Йонеско", разказа..
Интересът на американския писател Грегъри Магуайър към света на "Магьосникът от Оз" се появява в детските му години. Спомня си с носталгия моментите, в които е гледал, заедно със семейството си, класиката от 1939 по романа на Лиман Франк Баум. Признава, че започва да си създава свои истории в тази вселена още след финалните надписи на..
Росен Димитров е родом от Казанлък.Немска езикова гимназия завършва в Бургас, Висше военно училище в Шумен. По образование машинен инженер, по призвание - писател. Живее, твори и работи в Германия. Но широкият му дух не го оставя на мира и той задълбава в една трилогия - фентъзи: " Момичето от моите мечти", "Силата в теб", " Легендата..
В седмото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Пренасяме ви в атмосферата на международния оперен конкурс “Николай Гяуров“ в Модена в разговор с един от членовете на журито – директорката на Варненската опера Даниела Димова - Специален гост: оперната..
Гьоте институт – България е домакин на премиерата на най-новото видеопредставление на творческия колектив "Метеор" - "Вълшебната гора". Става дума за видеопредставление и пърформанс на живо тази вечер от 19 часа. Събитието обещава да ни отведе към границите на другостта чрез ритуална трансформация. "Образът на гората и планината като..
На 12 ноември се надършиха 100 години от рождението на цигуларя Петър Арнаудов - български музикант, който дълги години неотменно присъства в концертния живот на страната, същевременно един от най-известните наши цигулкови педагози. Петър Арнаудов е роден в София, син е на уважавания професор Михаил Арнаудов. Учи цигулка при Владимир Аврамов,..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
В Плевен откриват Празника на пчелните продукти. Пчелари от областта ще предложат в специалните шатри пред зала "Катя Попова" мед, пчелни продукти,..
И шестият опит да бъде избран председател на 51-вото Народно събрание се провали. Нито един от предложените четирима кандидати не успя да събере..