"Отне ми доста време. Имах други задачи в този живот и други проекти и е трябвало да го извървя този път за да съм щастлива истински от резултата. Отлагах правенето на този албум, но сега в крайна сметка съм безкрайно щастлива от резултата, защото го направих с едни изключителни музиканти и хора. Много съм благодарна, че те се съгласиха и че сме заедно в това пътешествие", сподели Деси.
Деси Андонова завършва музикалното училище в София със специалност класическо пеене. Малко след това открива себе си в съвременните музикални жанрове, а първата група в която участва е "Scam". След това кариерата ѝ преминава през куп различни проекти - "Plastic Hi Fi", "Phuture Shock" и "Sentimental Swingers", а като добавим и дългогодишната ѝ и успешна кариера като DJ, присъствието ѝ на музикалната сцена у нас става още по-важно.
Освен певица, текстописец и DJ, Деси Андонова има и още една важна роля, с която се справя успешно - тази на майка. Тя споделя, че това да си родител може да те промени не само като личност, а и като творец.
"Светоусещането ми се промени генерално и неминуемо това се е отразило и на творчеството ми...Тя ми влияе пряко - на експериментите, моментно на посоката на това което правя...Говорим си с Янтра. За мен като родител това е много важно. Опитвайки се да променям себе си, споделям го с нея...Имам вяра в децата ни. Има светло бъдеще за човечеството."
С вдъхновяващи артисти като Деси Андонова със сигурност има светло бъдеще и за музиката в България.
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.
Спектакълът "От другата страна на живота" може да се гледа тази вечер от 19.30 часа на софийска сцена - камерна сцена в Театър "Сълза и смях". След години в Америка актрисата и драматург Светлана Атанасова успява да убеди автора Петър Анастасов да ѝ даде съгласието си и тя сама да напише продължение на една легендарна пиеса - "Голям колкото..
Повече за създаването и дейността на джаз колектива можете да чуете в звуковия файл в началото на статията.
Изложбата „Какво ни свързва“ беше открита през седмицата в Национална галерия/Софийски арсенал – музей за съвременно изкуство. В експозицията 8 художници изследват връзката между храната и изкуството, защото с развитието на човешката цивилизация, храната и храненето постепенно се превръща в социален и културен феномен. Тя е носител на..
Фестивалът "Литературни срещи 2025" тази година е посветен на археологията на паметта. Събитията се провеждат в района на Ларгото, Археологическия институт с музей към БАН и алтернативното пространство "Щрак!". Тридневният фестивал съдържа и инсталация "Под центъра на тежестта", която е активна само вечер – разположена е в подлеза..
В рубриката "Помните ли..." на предаването "Алегро виваче" отбелязваме 120-ата годишнина от рождението на големия български композитор и педагог проф. Георги Златев - Черкин. Неговият професионален път в музиката е свързан със София и Виена - и в двата града той учи и по-късно работи, а също и с три консерватории в Китай, в които преподава през..
Първите записи с оркестър на пианистката Злата Чочиева излизат под егидата на френското издателство Naïve Records . Злата Чочиева е с осетински корени, но е израснала в Москва, където талантът ѝ е открит рано и още когато е 14-годишна е поканена да учи при големия пианист и диригент Михаил Плетньов. Завършва Московската консерватория, а..
Проф. Греди Асса представя изложбата "Изгорелите книги" в Столичната библиотека по случай Деня на книгата и авторското право. Откриването е днес от 18 часа. Куратор на експозицията е философът и публицист Тони Николов. " Ще видите една изложба, в която ще се почувствате като в гора, а гората винаги има тайни ", акцентира проф. Асса пред..
Цялото интервю на Диана Янкулова с Георги Георгиев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Диана Янкулова с Тодор Тагарев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Не мисля, че новата формация на Корнелия Нинова има бъдеще. Това заяви пред БНР Румен Овчаров, бивш министър на енергетиката и бивш висш функционер в..