Ако не са решили това още на място, момчетата и момичетата имат 16 часа след края на събитието, за да решат с кого искат втора среща. Отбелязват го онлайн в сайта на агенцията, която организира срещите. След обработването на резултатите, всеки получава мейл с информация колко харесвания е получил и колко съвпадения има. При взаимно желание за втора среща, системата автоматично изпраща контактите на „мачналите се“. Най-често това е телефон и мейл. Какво се случва след това е твърде индивидуално. Знае само Купидон.
Събрани, за да събират
Хората, които създават условията за случването на магията са Румен (55 г.) и Радослава (51 г.) Карамихалеви. Женени повторно и щастливо с общо 4 деца, както самите те казват за себе си и допълват: „Знаем от собствен опит колко е трудно за хора с много ангажименти да търсят партньор.“ Затова решават да пространство, в което хората се срещат лице в лице.
Колко точни са стрелите на Купидон?
Годишно се провеждат между 80 и 90 бързи срещи. От всичките събития, които Румен и Радослава организират – „Бързи срещи“, „Мачмейкинг“ (организиране на индивидуални запознанства) и партита за необвързани, се създават между 130 и 150 нови двойки всяка година, което прави по 2-3 седмично.
Семейство Карамихалеви се уповават на интуицията, тъй като за 6 минути не можеш да опознаеш който и да било. Но двамата са убедени, че „Бързите срещи“ са много по-успешни от всеки онлайн формат за запознанства, защото дават възможност на живо да се прецени дали има симпатия или химията между двама души, такива каквито са в момента, без намеса на програми за обработка на снимки. И тъй като всичко е на живо и истинско, всички сценарии са възможни. В помощ на момчетата и момичетата Румен и Радослава са подготвили „Комплект за добро първо впечатление“ в тоалетната, включващ дезодорант, дъвки и дори Валидол.
География и социология на връзките
На отговора на въпроса как научи за нас, хората ни казват, че са разбрали за това „от приятели“, усмихва се Румен. Твърди, че той е по числата и социологията, а Радослава по емоционалната част.
От агенцията на Румен и Ради рисуват картина за ситуацията с връзките на национално ниво. Според техните данни всеки трети в България е необвързан. Средната възраст за създаване на семейство през последните 15 години се е увеличила с 5 години. Населението на страната намалява не само поради активна емиграция, а и заради намаляване на броя деца в българските семейства.
„След завършване на образованието животът постепенно ни завърта между дом и работа. Социалните контакти и възможностите ни за нови запознанства намаляват. В днешния дигитализиран свят общуваме ежедневно с много хора през устройства, но все по-рядко разговаряме очи в очи“, казват Карамихалеви.
Какво се случва обаче след втората среща?
„Ако имаш съвпадение, не възлагай прекомерни очаквания. Ако използваме спортна терминология, съвпадението не означава, че си победил, а само че са те пуснали да играеш на терена“, пише във формуляра за участие в „Бързи срещи“.
Румен уточнява, че 10% от вторите срещи завършват с връзка.
От „Бързи срещи“ към люти чушки
Историите са много, но Радослава решава да ни разкаже една от тях за двойка, която се „мачва“ по време на парти за запознанства. Там също се провеждат „Бързи срещи“, но в по-кратък формат от 2, а не 6 минути.
„Момичето идваше за втори път, а момчето за първи. Всяко парти има тема. По време на събитието ние раздаваме на всеки от участниците малки предмети, т.нар. „талисмани“ и хората се търсят чрез тях. Този път бяха „люти чушки“. И така, те се запознават на това парти, събират се и се женят.
„Някои хора все още имат предразсъдъци, че са се запознали на наше събитие и не го оповестяват сред познатите си“, продължава Радослава. Но въпросната двойка не е от тях. „Изпратиха ни снимки, на които се виждаше, че на сватбата им всичко е било декорирано с люти чушки, включително и букетът на булката“.
Вие обаче не се хващайте за лютия букет на булката, нито го гушвайте, а чуйте цялото интервю за „Изотопия“ с пратениците на Купидон сред нас – Румен и Радослава Карамихалеви.
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато реката е скована за цели 74 дни. Според статистиката в периода 1900 - 1964 г. Дунав е замръзвал 27 пъти . След това обаче - през 1985-а това продължава 2 месеца - от 16 януари до 16 март, а..
Асоциация на родители на деца с епилепсия представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот". Той съдържа насоки и отговори на важни въпроси, свързани с живота и ежедневието на младежи с епилепсия на възраст между 14 и 28 години. На 10.02 организацията отбеляза Световния ден за борба с епилепсията, като отново стана ясно, че липсата на лекарства..
Писателката Виктория Бешлийска гостува на Българското неделно училище в Барселона. В каталунската столица тя се срещна с децата и техните родители в разговор за силата на езика и нишките, които свързват българите по света. Езикът е нашата идентичност и колкото повече изучаваме богатството му, толкова по-близо сме до същността си, каза..
Мисията да показваш, че различните хора не са опасни, и че всеки човек заслужава шанс, продължава и след смъртта - в това вярват близките и приятелите на пеперудения Георги от Перник, който стана звездичка на небето на крехката възраст от 9 години. В негова памет беше представен филмът "Пеперудена прегръдка", в който участват Гого,..
Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..
Трябва да изпратим контингент от мироопазващи сили в Украйна. Това заяви пред БНР Елена Поптодорова, основател на Атлантическия клуб в България, бивш..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да..