"Не е толкова като хвалба, защото аз съм сигурна, че и други - било то блокове или хора в някакви квартали, улици или в селца, които се познават, го правят", каза за БНР Красимира Дамянова.
Подкрепата за хората, изпаднали в беда, е нещо нормално, смята Дамянова.
"Ето, в случая говорим за един 10 етажен блок, по 4 апартамента на етаж, доста хора. Просто ние се събираме, виждаме, че някой има нужда от подкрепа и му оказваме - с идеята и надеждата, че може би до месец-два ще се променят нещата. Ако не се променят, вероятно пак ще ги подкрепим хората."
Самоорганизиращата се малка общност е силата на едно общество, изтъква Красимира Дамянова. Възрастни хора са дали консерви на изпадналото в затруднение семейство.
"Това е един съвсем обичаен хасковски блок. Това са хора с едни най-нормални възможности и всеки както можа, помогна. Така обясни и нашият домоуправител, когато споделяше с хората по етажите какво да се прави: кой както може. Всички можаха по някакъв начин - някой с продукти, някой със зимнина, което е много хубаво, че я имат хората и че е останала, някой с парички", подчерта Красимира Дамянова.
Според нея не бива да се очаква решение за всеки отделен случай на държавно и общинско ниво, а хората трябва да си помогнат сами.
"В ситуация на криза нещата са различни - защитава се правото на живот, което е най-важното и неотнемаемо човешко право. Моята свобода никой не може да ми отнеме. Свободата е отговорност и дисциплина. Не си свободен, когато нарушаваш правилата, особено когато става въпрос за живота на хората", коментира тя.
Репортажа можете да чуете в звуковия файл."Най-впечатляващо беше в Боливия, на соленото езеро Салар де Уюни, където при дъждовния сезон се образува тънък слой вода и чувството е неописуемо – звездите слизат на земята, буквално. Все едно си в открития космос . Там се виждат неща, които не можем да видим от северното полукълбо, от България, и успях да запаметя с камерата си много красоти...
Тази седмица във фоайето на Регионалната библиотека "Любен Каравелов" в Русе бе представен луксозен като изработка и изключително ценен като съдържание албум. Под заглавието "Русе в миналото. Градът във времето между двете световни войни 1920 - 1940 г." притежателите на фото албума имат редкия шанс да видят част от колекциите на съставителите Йовчо..
През тази седмица Монтана бе домакин на Международно полево учение за справяне при наводнение. Към 300 пожарникари, спасители и доброволци от 7 държави показаха възможностите си за реакция при природното бедствие. Това бе второто подобно учение с международен характер. Посланикът на Федерална Република Германия посети учението. Монтана бе..
Историята на 46-и пехотен добрички полк разказва изложба, подредена в Регионалния исторически музей в Добрич. Акцентът на експозицията е върху участието на безстрашните над 2 000 войници в заключителните битки преди края на Втората световна война. Изложбата е съвместна с Регионалния клуб „46-и Пехотен Добрички полк“. „Пътят към победата“ е..
В Плевен с тържествен концерт отбелязаха 35 години от създаването на Държавната финансово - стопанска гимназия „Интелект“. На тази годишнина е посветен и филм, създаден от две момичета в 11 клас - възпитанички на училището. За идеята, мотивите и за гимназия „Интелект“, Латинка Светозарова разговаря с Радинела Павлова и Габриела..
За първи път в историята на националния фестивал на българското кино „Васил Гендов“, Столична община учреди и връчи специална награда за филм със социална значимост. Отличието бе част от церемонията на Съюза на българските филмови дейци – най-престижното признание за родното кино. Наградата беше присъдена на документалния филм „Училище за надежда“ –..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Към 19 часа ще излезем с официално решение за прекратяване на блокадата на градския транспорт в София. Нека първо минат комисиите на СОС,..
Ограничено е правото на децата на образование и правото на възрастните на достъп до работното място , пише в позиция Съюзът на ръководителите в..