Като най-ценното, свързано с дядо си Валери Петров, Анна Хаджимишева възприема това, че е могла да израсне около него. „Той е винаги около мен. Неговият портрет е винаги пред очите ми, неговият образ. Децата ми растат с неговите приказки. Той винаги е около нас, независимо че вече не е на този свят. Присъства в нашия живот ежедневно“, разказва Хаджимишева в предаването "Графити по въздуха".
Книжарница „Нисим“ навърши 20 години. На иврит "нисим" означава „чудеса“. Книжарницата носи името на бащата на Валери Петров – Нисим Меворах. „Аз мисля, че наистина понякога правим чудеса, тоест хората смятат, че правим за тях чудеса. Всъщност ние си вършим работата“, признава Анна Хаджимишева.
„Като малко по-млада мислех, че това е много скучна и статична работа, но с течение на времето осъзнах, че съм грешала. Работата ме погълна и ми доставя удоволствие и аз съм щастлива, че мама (Бояна Петрова, дъщеря на Валери Петров и основател на книжарницата - бел. ред.) успя да види това нещо, преди да си отиде. Че някак си ще продължи да го има това място“, споделя тя.
„Тази книжарница успява да се самоиздържа и да радва хората, които я обичат, нашите редовни клиенти и хора, които сега се докосват до нея, но остават верни след това. Не бих казала, че това е нещо, от което печеля пари, но печеля друго – печеля хората, които обичат книгата и виждат, че това е едно място, което е обърнато главно към книгата, а не към печалбарството. Разбира се, когато си само с една малка книжарница, аз не го гледам като бизнес, който да ме издържа. Това е пространство, различно от останалите, място на книгата.“
По време на ограниченията издържали затворени само десетина дни. „Телефонът започна да звъни. Хората почнаха да имат нужда от книги. Затворени в къщите си, не може непрекъснато да си пред телевизора и това ние наричахме „храна за душата“, обяснява Хаджимишева. Така решили да отворят още малко преди началото на април.
Отстрани изглежда много романтично да имаш и да работиш в книжарница, но невидимата на пръв поглед работа е страшно много, казва Анна Хаджимишева.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.В свят, в който добрината понякога се крие зад високите огради на ежедневието, две деветгодишни близначки от Силистра напомнят, че човечността няма възраст. Историята на Радост и Марая Пееви е истински лъч светлина – и пример, че децата умеят не само да мечтаят, но и да действат. В следващия репортаж ще ви срещнем с тяхната малка, но..
Инспектор на Симфоничния оркестър в Бостън, преди години, е оценил музиката на Петър Дънов като цитирам - "Божествена" . "Имаме много такива случаи на усещане на окултната музика на Учителя като нещо изключително още първия път, когато я чуят. ", казва цигуларката Божанка Ганева, второ поколение последовател на Учението на Бялото братство ,..
Ще ви разкажем една лична история, в която има голяма емоционална болка и много сила, вяра и упоритост , за да продължи радостта от живота, да се укрепи волята и да се върне енергията. Всеки един от нас преминава през периоди на големи изпитания в живота. За всеки това е различно време, а трудностите са от различен характер. Разбира се,..
Влиянието на Елвис Пресли е неизмеримо. Кралят на рокендрола е една от най-значимите не само музикални, но и културни икони на ХХ в. Всичко в неговата личност е култово. Толкова култово, че запалва мощната искра на обожанието в сърцето на един младеж от албанския крайбрежен град Саранда. Името му е Орести. Любовта му към Елвис Пресли продължава..
Глътка лимонада, усмивка и кауза, която стопля душата. Така може да се опише инициативата "Лимонада с кауза", зад която стоят не бизнесмени, а деца с големи сърца. На малка пъстра сергия, разположена на уличка в столичния квартал "Витоша", трима малки ентусиасти – Ерика, Гого и Александрина – продават домашно приготвена лимонада и ръчно..
Десислава Костадинова и Зара Маринова през новата учебна година ще бъдат в пети клас. Те живеят в район "Аспарухово". По инициатива на Десислава бе създадена благотворителна кампания за събиране на средства за нейната съученичка Димана, която трябваше да бъде изследвана за предишното си заболяване в Турция. Десислава изработва гривнички..
За поредна година залите на Регионалния исторически музей в Русе се превръщат в занимални за децата по време на горещите летни ваканционни дни. Първото издание за тази година на "Лято в музея" приключи, но следват още две - през юли и август. Това е едно от най-желаните занимания за децата от Русе. Идеята за еко обучението сред музейните..
Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..
След множеството дискусии и скандали около професионалната реализация на младите лекари става ясно, че и в тази област има много за ремонт - както..