Ангел Иванов преоткрива традициите и разбира дълбокия им смисъл. Традициите са онова невидимо лепило, което ни споява, допълни той.
В хаоса има магнетизъм, защото има биещи се, атавистични, първични енергии – и добри, и зли, отбеляза Ангел Иванов. „От хаоса можеш да почерпиш големи идеи – и разрушителни, и градивни.“
И в днешния ден е така – раждат се големи идеи – както добронамерени и надеждни, така и мрачни, смята Иванов. По думите му сегашните протести са показали, че вече има зряло гражданско общество, способно да реагира. Голямата битка е тази енергия да се запази отвъд партийния, политически контекст кой ще управлява.
„Да имаме винаги една критична маса от хора, която ще излиза, ще реагира и ще казва – стига, прекалихте, прекалявате.“
Иванов подчерта колко е важно „формирането на група от хора, които реагират не защото нямат стотинки в джоба и хляб на масата, а за ценности, върховенство на закона, правов ред“.
Ангел Иванов подкрепя протестите, но е против блокадите. За него е „несмислено да се противопоставят граждани на граждани, вместо да се протестира пряко и непосредствено срещу властта“, затова и Бойко Борисов е отказал да премахва палатковите лагери, защото е разбрал, че това работи за него.
„Не ми харесва и едно сериозно крило на протеста, което се загражда в своето съзнание за избраност, в своята жълтопаветност, в отказа да разпознае проблемите на хората в страната. Добре, че възрожденците не бяха такива и не отказваха да си калят обущата.“
Ние сме на прага на онова, което живяхме в началото на прехода, когато семейства се разделяха заради червени и сини, изтъкна с тревога Ангел Иванов. „Много хора си повярваха, че са последна инстанция на собствената си стена.“
Иванов е вярващ, православен християнин. Уточнява, че смирението не е равнозначно на овчедушие, примирение и отчаяние.
„Когато има проблем с морала на човек на отговорна властова обществена позиция, ние не може да си затваряме очите. Защото това значи да си затворим очите за истината.“
Цялото интервю слушайте в звуковия файл."Когато отидете в космоса…." директорът на НАСА Бил Нелсън се срещна с ученици и студенти . Посещението на Нелсън у нас беше част от европейската му обиколка. Защо НАСА се връща на Луната след 50 години? Как го прави с почти три пъти по-малък бюджет от преди. И дали войната в Украйна би била пагубна за отношенията между космическите сили? Много..
Вирусологът професор Радка Аргирова е потомствен лекар. Успява ли да се справи в живота с вирусите? "Вирусите са най-голямото предизвикателство за мен. Те ме карат непрекъснато да чета, да уча, да съм нащрек. Трябва винаги да бъда във висша форма. Първо, защото никога не знаеш точно кога какъв вирус ще се появи. Второ, точно кога кой..
Днес се навършват 110 години от кончината на поета Пейо Яворов . Той умира на днешната дата през 1914 г. Години след смъртта му драматургичното творчество на Яворов продължава да вълнува поколенията. Мисията и трагедията на любовта в живота му не спират да привличат изследователи и публично внимание. " Пейо Яворов е един от великите поети..
" Ендобиогенна медицина е един нов дял в медицината, един нов подход към лечението на човешкия организъм, сподели в "Нощен Хоризонт" д-р Петко Загорчев , началник на Спешно отделение в гр. Шумен. "Тя съчетава в себе си трите съставки - ендобиогенис - тоест вътрешното движение на биологичните функции в човешкия организъм на метаболитно клетъчно..
33 Христови години делят онзи 10 октомври от 10 октомври 1977 г., когато на екран излиза филмът "Авантаж" на Георги Дюлгеров . И в "Авантаж" има петел, и той има чувство за хумор, но не се разпорежда в курника, ами го разпореждат към затвора. Лазар Касабов Петела е джебчия със свободолюбив дух по времето на комунизма. Не случва в..
Той се е снимал в не една или две световни, а и български продукции . Антон Порязов е част не само от сериали като "Откраднат живот" и "Столичани в повече“, но играе рамо до рамо със световни звезди във филми като "300: Възходът на една империя" и "Непобедимите 3" : " Пътят ми до Холивуд започна от 2012 година , когато реших да последвам детската..
Между България и Испания една врачанка успява да издаде детска книжка "Приказки в рими". Тя е Ралица Тодорова и е на 36 години. Работи като библиотекар в читалището във Враца. Вдъхновението да пише римувани истории за малчугани идва от работата ѝ с деца в библиотеката. Преди това е била изкушена от любовната лирика. Сега живее в..
Партиите не искат да изпратят изборните резултати в Конституционния съд, защото така ще намалят мандатите си. Това заяви в интервю за БНР лидерът на..
Това е МВР - Ново начало , заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов. "По време на кампанията ние подадохме повече от 70 сигнала...