Нищо не запълва душата ми, както музиката
„Когато се събуждам всеки ден, осъзнавам, че съм намерил пътя си и правя това, което искам и мога. Нищо не може да запълни душата ми така, както музиката“. Това сподели пред БНР певецът и музикант Стефан Илчев.
Интересът му към стоматологията се измества от този към музиката някъде около гимназията.
„И си казах – или Музикалната академия, или казармата. Исках да вляза в казармата, защото в моя род всички първи братовчеди са момчета... Дълъг е пътят, докато се престраша да имам авторска песен. Една година след като завърших Академията, ми предложиха да запиша поп песен“, спомни си с усмивка певецът.
Най-големият съветник за музиканта е характерът
Той вярва, че най-големият съветник за човек, който се занимава с музика, е характерът:
„Както може да те изгради и да стигнеш далеч, ако го имаш, така и може да се изпариш бързо, ако го нямаш. Когато започнах да уча оперно пеене, си дадох сметка, че това не е само научаване на пеене, а е и физиологичен процес, свързан с твоето тяло. Това нещо няма научаване. До днес никога не съм си казвал, че съм се научил на пеене... Осъзнато съм тръгнал да вървя по този път, знаейки, че ще е трудно. По пътя научаваш много неща. Това е път с начало, но без край“.
В предаването „Нощен Хоризонт“ Стефан Илчев призна, че работи по нов албум, като планира промоцията му да е през пролетта:
„Песните от миналата година досега ще са нещото, с което искам да заявя себе си. Искам да правя музика с музиканти. Не съм от изпълнителите, които търсят да имат хит сега и на момента. Искам, като си пусна моя песен, да ми е приятно да я слушам и след 10 години“.
Певецът разкри, че е готов да помага на млади изпълнители и ако той е трамплинът, те да отидат по-нагоре.
Винаги знам, че мога още по-добре
„Никога не съм доволен от себе си. Винаги знам, че мога още по-добре... Аз съм от певците, които обичат да слушат. Пеенето е усещане, не викане“.
Стефан Илчев определи себе си като почитател на българския фолклор, но не би се впуснал в предизвикателството да изпълнява този стил музика заради респекта:
„Основният проблем с фолклора в България е, че не ценим това, което имаме като корени и като музика, затова идва и проблемът, че в България не се слуша българска музика. Без корените няма как да правим музика занапред“.
Певецът филтрира музикалната информация и не се интересува от актуалните изпълнители, причината е, че иска да се концентрира върху себе си и да си спести косвеното влияние отвън.
Когато занулих мечтите си, започнаха да ми се случват невероятни неща
„Не обичам думата граници. Здраво стъпил съм на земята, правя всяка крачка самостоятелно и уверено... Когато си уверен в себе си, хората започват да вярват повече в теб. Това не пречи да останеш човек. Когато вплиташ човещината в музиката, това е правилният път“.
Стефан Илчев е минал и през музикалните формати, които определи като среда, която му е помогнала да намери себе си като темперамент и глас:
„Това ме центрира като изпълнител... Когато занулих своите мечти, започнаха да ми се сбъдват неща, които никога не съм очаквал. Например, участието ми в „Като две капки вода“, срещата ми с моя идол Марая Кери, дуета ми с Тони Димитрова... При форматите за търсене на таланти обаче основно се набляга на журито, но това измества центъра“.
Интервюто със Стефан Илчев можете да чуете в звуковия файл.
Галина Мирчева е овцевъд и управител на сдружение "Плевенско мляко". Тя притежава една от най-модерните овцеферми в региона, отглежда над 800 животни в плевенското село Петърница. Наскоро представи и първата си книга "Милно ми е", която е посветила на българските овцевъди. „Следвам път, пълен с хубави неща. Когато излъчваш хубаво, хубаво те..
"За мен един от съвременните истински будители на България беше генералният консул на България в Истанбул Ангел Ангелов, защото на него дължим реставрацията на българската Желязна църква край Босфора и възстановяването на дейността на Българското неделно училище в Истанбул , каза за БНР режисьорът Стилиян Иванов . "Възстановяването на..
Съвременните комуникационни канали предлагат разнообразно съдържание, повечето тематично подчинено на търсенето от потребителите. Комуникаторите са без брой и транслират посланията си в среда от информационен шум. Това силно намалява критичния поглед на аудиторията и тя все по-трудно селектира качеството на информацията сред..
"Защо трябва да учим философия?" е въпросът, който най-често чува Владислав Тодоров. Той преподава предмета "Философски цикъл" в елитна врачанска гимназия. Основната идея в работата му е да насърчава учениците си да изразяват мнение, да споделят, да питат, да търсят отговори за всичко, което ги вълнува - от първото влюбване до проблемите на днешния..
Журналстът Николай Барулов описва своята работа като "далеч от консерватизма на класическата телевизия". Той е фриланс режисьор и видео журналист с над 20 годишна кариера в телевизията. В професионалния си път минава и през кореспондент във Великобритания. Николай Барулов дойде в Автономията за да разкаже за тръпката, която ускорява пулса..
Певицата Катя Близнакова, която преди години изпя народната песен "Лиляно, моме" - песента, която се превърна в нейна емблема и стана любима на поколения българи - тази усмихната и пламенна певица гостува на "Нощен хоризонт" . Тя споделя за музиката и песните си, за срещите ѝ с публиката, за колекцията ѝ от ангели - пазители , както и за..
Жаклин Прейс е талантлива млада българска цигуларка , която от 7 години е част от Белгийския национален оркестър . От 2018 година нашата сънародничка живее в Брюксел, но периодично се връща и в България, когато има покани за участия в концерти. В работата си като оркестрант Жаклин се среща със солисти и диригенти от цял свят , сред..
Лявото вече няма представителство в парламента. Това заяви пред БНР Корнелия Нинова, лидер на "Непокорна България", бивш председател на БСП и добави,..
"Да празнуваш език, който е толкова невидим и крехък , е невероятно нещо." Това каза пред БНР писателят Георги Господинов. По думите му,..