Нищо не запълва душата ми, както музиката
„Когато се събуждам всеки ден, осъзнавам, че съм намерил пътя си и правя това, което искам и мога. Нищо не може да запълни душата ми така, както музиката“. Това сподели пред БНР певецът и музикант Стефан Илчев.
Интересът му към стоматологията се измества от този към музиката някъде около гимназията.
„И си казах – или Музикалната академия, или казармата. Исках да вляза в казармата, защото в моя род всички първи братовчеди са момчета... Дълъг е пътят, докато се престраша да имам авторска песен. Една година след като завърших Академията, ми предложиха да запиша поп песен“, спомни си с усмивка певецът.
Най-големият съветник за музиканта е характерът
Той вярва, че най-големият съветник за човек, който се занимава с музика, е характерът:
„Както може да те изгради и да стигнеш далеч, ако го имаш, така и може да се изпариш бързо, ако го нямаш. Когато започнах да уча оперно пеене, си дадох сметка, че това не е само научаване на пеене, а е и физиологичен процес, свързан с твоето тяло. Това нещо няма научаване. До днес никога не съм си казвал, че съм се научил на пеене... Осъзнато съм тръгнал да вървя по този път, знаейки, че ще е трудно. По пътя научаваш много неща. Това е път с начало, но без край“.
В предаването „Нощен Хоризонт“ Стефан Илчев призна, че работи по нов албум, като планира промоцията му да е през пролетта:
„Песните от миналата година досега ще са нещото, с което искам да заявя себе си. Искам да правя музика с музиканти. Не съм от изпълнителите, които търсят да имат хит сега и на момента. Искам, като си пусна моя песен, да ми е приятно да я слушам и след 10 години“.
Певецът разкри, че е готов да помага на млади изпълнители и ако той е трамплинът, те да отидат по-нагоре.
Винаги знам, че мога още по-добре
„Никога не съм доволен от себе си. Винаги знам, че мога още по-добре... Аз съм от певците, които обичат да слушат. Пеенето е усещане, не викане“.
Стефан Илчев определи себе си като почитател на българския фолклор, но не би се впуснал в предизвикателството да изпълнява този стил музика заради респекта:
„Основният проблем с фолклора в България е, че не ценим това, което имаме като корени и като музика, затова идва и проблемът, че в България не се слуша българска музика. Без корените няма как да правим музика занапред“.
Певецът филтрира музикалната информация и не се интересува от актуалните изпълнители, причината е, че иска да се концентрира върху себе си и да си спести косвеното влияние отвън.
Когато занулих мечтите си, започнаха да ми се случват невероятни неща
„Не обичам думата граници. Здраво стъпил съм на земята, правя всяка крачка самостоятелно и уверено... Когато си уверен в себе си, хората започват да вярват повече в теб. Това не пречи да останеш човек. Когато вплиташ човещината в музиката, това е правилният път“.
Стефан Илчев е минал и през музикалните формати, които определи като среда, която му е помогнала да намери себе си като темперамент и глас:
„Това ме центрира като изпълнител... Когато занулих своите мечти, започнаха да ми се сбъдват неща, които никога не съм очаквал. Например, участието ми в „Като две капки вода“, срещата ми с моя идол Марая Кери, дуета ми с Тони Димитрова... При форматите за търсене на таланти обаче основно се набляга на журито, но това измества центъра“.
Интервюто със Стефан Илчев можете да чуете в звуковия файл.
"Книгата се появи напълно закономерно в моя живот, защото аз съм пишещ човек , разказа в "Нощен Хоризонт" София Стойнева , учител по БЕЛ в Гимназията за преподаване на чужди езици в Перник, която представи дебютната си книга - "Нещо за подарък", сборник с разкази. Сборникът е с разкази, основаващи се на истории от реалния живот...
В свят, който става все по-свързан технологично, но все по-изолиран емоционално, изкуството остава онова необяснимо, но толкова необходимо средство за обогатяване на човешката душа . В тези мътни години, когато вместо да се обединяваме чрез модерните комуникации, често се оказваме по-далечни един на друг , изкуството се издига над..
На 2 декември след дълго отсъствие, на поста си се завърна кметът на столичния район "Слатина" Георги Илиев . През месец юни след рязко влошаване на състоянието му, районният кмет бе приет в спешното отделение на Военно-медицинската академия. След прегледите и необходимите изследвания, бе установено наличието на 4 доброкачествени тумора в..
" Самотата убива човека , а тези хора ни помагат много, мерят кръвно, пулс, помагат ми, чистят ни, нямам думи. Плачат и се радват с нас.. ., разказа баба Весела от град Белене. Тя е над 80 годишна . "Чувствам се добре, че тук в дома си, в селото, получавам тази грижа , защото тук лекар и аптека няма, сподели Кольо от село Шишманци , а той все..
Новата книга "Целувам ви, Аспарух Лешников" ще излезе от печат в началото на новата година. Автор е д-р Веселина Узунова. Тя е ползвала семейния архив, предоставен от внучката на известния певец - Джесика Лешников, която живее в Лондон и е оперна певица. Когато четете книжката, ще имате възможност и да слушате известните шлагери на Аспарух..
Гост в рубриката „Горещо сърце“ е пазарджишкият художник Константин Анастасов. Неговото много спектърно творчество провокира различна публика, включително и детската, която го дарява с много емоции и непринуденост. Константин Анастасов е носител на таз годишната национална награда на СБХ в раздел карикатура. Той е автор на много творчески и..
"Изотопия" се размечта не просто за Ден на будителите, а за цял месец (защо не и повече), в който да се срещаме с хората, превърнали се в будната ни национална съвест . Средновековно невъзможен? Хамлет в омагьосания замък (първа част) Сред тях е Кирил Маричков , а и всички познати и непознати нему, с които..
Илия Вълков : Ваше светейшество, първо искам да Ви благодаря за това, че ще направим този разговор. Вашите послания са много важни в смутното..
Тригодишният Кубрат Биволарски от Пазарджик е с диагноза детска церебрална парализа и отскоро може да ходи . Още от раждането детето е подложено на..
Ситуацията е почти безнадеждна от гледна точка на това да имаме редовно правителство - докарали са го до там, че всеки е срещу всеки. Това мнение..