В Плевен няма противогрипни ваксини нито в аптечната мрежа, нито при личните лекари.
„Ваксини няма, най-рано в сряда чакаме да имаме в аптеката. Най-малко 100 човека на ден питат за противогрипни ваксини. Но миналата година ни дадоха по 20-30 ваксини на аптека. Тази година какво ще е, не знам, но няма да стигнат, защото сега има голямо търсене“. Това каза пред БНР аптекар от Плевен, като подчерта, че заявените за тази година количества са като за миналата, но ситуацията е различна.
„В Плевен все още няма ваксини – нито за аптеките, нито тези за хората над 65 години“, допълни в предаването „Преди всички“ д-р Наташа Пачовска, педиатър и личен лекар.
Миналата година лекарката е получила 10 противогрипни ваксини, но сега интересът е значително по-голям. Приоритет ще имат пациентите с онкозаболявания и тези с хронични болести.
По данни на РЗИ през миналата година от Националната програма за имунизация на населението над 65-годишна възраст в региона са се възползвали над 6300 пациенти.
Очакваше се 70 000 френски противогрипни ваксини да влязат от понеделник в аптечната мрежа. Те трябва да бъдат разпределени в цялата страна, но вече има списъци с чакащи.
Няма да има повишение на цените на ваксините, уверяват фармацевтичните компании.
В София ваксини все още няма, показа репортерска проверка на „Хоризонт“.
Повече по темата можете да чуете в звуковия файл.
Искания за мир и добро заплащане на труда отправиха гърците на многохилядни демонстрации за 1-ви май. В над 70 града на Гърция се проведоха първомайски демонстрации в рамките на 24 часовата стачка на синдикатите. Хиляди работници, безработни, студенти и пенсионери се включиха в протеста. В стачката участваха железничари, моряци, шофьори на..
Това са едни закачки, които са откакто се сблъскаха в политиката Бойко Борисов и Румен Радев . Това мнение изказа пред БНР ген. Спас Спасов, бивш военен пилот, председател на фондация "Български ВВС", във връзка с разменените остри реплики между лидера на ГЕРБ и държавния глава за първия изтребител Ф-16 Блок 70, който България получи на 2-ри април...
С поклонение пред Паметника на булаирци (13-и Рилски полк), с поднасяне на венци и цветя, в Кюстендил честваха 149 години от Априлското въстание. Кметът на Общината инж. Огнян Атанасов, областният управител инж. Методи Чимев, представители на политически и обществени организации, граждани отдадоха почит към дейците и героите на Априлската епопея...
"Очакванията на такъв ден са за много труд , защото имаме много да наваксваме , а като че ли това остава на заден план". Това подчерта пред БНР доц. Николай Крушков от УНСС, ръководител на Института по интелектуална собственост и технологичен трансфер. Работещи в различни страни отбелязват Международния ден на труда В интервю за предаването..
" Трудът не е кой знае колко извеждан като голяма ценност в българската, пък и въобще в литературата , може би за разлика от изобразителните изкуства. Поне така ми се струва". Това коментира в интервю за БНР проф. Николай Аретов , литературен критик: "Като обект на изображение като че ли трудът е една тегоба, една мъка за хората, които трябва с..
Мобилните обезсоляващи инсталации за питейна вода, които Обединените арабски емирства предоставят безплатно на Кипър, за да го спасят от тежката водна криза, вече се товарят и тръгват за острова. Днес в Дубай външният министър Константинос Комбос подписа споразумението между двете страни за тяхното изпращане, съобщиха от министерството. Помощта..
Реформа на пенсионната система в Кипър, модернизация на механизма за индексация на заплатите, подобряване на трудовите регулации са включени в правителствените планове за следващия период, обяви президентът Никос Христодулидис в приветствието си към кипърските работещи по случай 1 май. Правителството се стреми да гарантира, че всеки работещ в..
"С навлизането на дигиталното евро еврозоната иска да обхване още по- голяма територия, защото, както казва Кристин Лагард, "нашата икономика..
Българският електроенергиен баланс все повече прилича на испанския. В последно време се инвестира основно в слънчеви мощности. Вятърни нови..
Има риск, ако с културното наследство не се занимават експерти. Това обясни пред БНР арх. Чавдар Тенев, председател на регионалната колегия на Камарата..