От 0 часа тази нощ влязоха в сила временни рестриктивни мерки за нощните заведения в Сливен.
Градът е в червената зона на Covid-19, но това не се усети в празнуващия Димитровден Сливен. Тържествата протекоха според предварително планираното в културния календар на града и приключиха часове преди влизане в сила на забраната на областния управител за временно спиране на работата на нощните клубове.
При събитията на закрито, организаторите се постараха да се спазват всички противоепидемични мерки. Тържествената сесия на местния парламент се състоя при строго определен ред - налагане на ограничение на присъстващите в залата, седнали през седалка и прочие.
На главната улица бяха разположени всякакъв тип сергии, а хората се тълпяха да си купят нещо от този есенен панаир. Без дистанция, а в повечето случаи и без маски:
„Моето мнение е, че сергиите трябваше да бъдат на по-големи разстояния или изобщо да не се организират тържества, щом не може да се спазват мерките: това казаха пред БНР сливенчани.
„Ние винаги си спазваме рестрикциите за работа и мерките, капацитетът ни е намален наполовина, всеки гледа си спаси работата…“ – това пък коментираха в „Преди всички“ група дисководещи, които излязоха и на протест срещу заповедта на областния управител за затваряне на нощните клубове. Те обявиха, че им отпаднат вече платени празненства, хората се отказват от страх, а бизнесът трудно ще оцелее.
Междувременно местата в болниците в областта за лечение на Covid-19 намаляват.
„И във вътрешно отделение и в инфекциозно леглата са запълнени на 100%, имаме запитване и от Бургас за насочване на болни и от там, обслужваме и Нова Загора“, заяви в „Преди всички“ началникът на военна болница д-р Илиян Комитов, който обяви през медиите, че търси доброволци - лекари медицински сестри и санитари, защото неговият екип е на ръба на силите си.
„В момента имаме заети 40 легла с коронавирусни пациенти и 10 легла с пациенти с хепатит, имаме свободни 4 легла“, посочи в „Преди всички“ д-р Васислав Петров от МБАЛ„ Д-р Иван Селимински“.
Най-голяма полза от влизането на Хърватия в еврозоната имат големите фирми, които имат внос и износ . За тях беше много положителна крачка, защото се избягват много технически проблеми при вноса и износа. Това коментира пред БНР журналистът Диана Гласнова - българка, която от години живее в Хърватия, също е и кореспондент на БТА. За..
Бела Бенова е фотограф и пътешественик по морските фарове на Европа. Автор на книгата "По пътя на пулсиращата светлина". Няколко изложби по темата. "Връщаме лентата" точно 18 години назад, когато Бела поема на първото си пътешествие, следвайки пулсиращата светлина на българските черноморски фарове, а светлината бързо я повежда към съседна..
УНСС набира стажанти за програма "Езиков приятел" в подкрепа на деца мигранти. Стажантска програма "Езиков приятел" е насочена към студенти, които желаят да допринесат за социалната интеграция и успешното развитие на деца мигранти в България. Инициативата се реализира в рамките на проекта Language Buddy. Програмата търси мотивирани и..
София заема последното, 36-о място в международна класация на мрежата "Чисти градове" за безопасно придвижване на деца и подрастващи. Оценката ни е три пъти по-ниска дори от предпоследния в подреждането . В класацията участват големи градове и столици на държави от ЕС. Проучването "Улици за децата, градове за всички" анализира..
Александруполис е най-големиятград в Западна Тракия с най-голямото пристанище в региона . Градът, разположен недалеч от българската граница, предлага съчетание от крайбрежна атмосфера, достъпни цени и богати възможности за активен отдих и забавления, посочи за "Пътувай с "Хоризонт" Петрос Кириакидис – заместник-председател на туристическия сектор в..
Германия е най-добрата културна дестинация за туристите в Европа по данни на Световната организация по туризъ м. За българските туристи тя се нарежда на трето място след Гърция и Турция. Какво поддържа интереса на българските туристи към Германия и какво предстои през тази година? За това разказа в "Пътувай с "Хоризонт" Кристиян Салай –..
Какви са основните жалби на потребителите, как се извършват проверките, и какви реални санкции могат да понесат туроператори, които работят "на тъмно", посочи за БНР Игнат Арсенов, директор на дирекция "Контрол на пазара" в КЗП . Колко често се получават сигнали и жалби , свързани с туристически услуги и какви са тенденциите в броя им в последните..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Репортаж на Латинка Светозарова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
" Видях транспортни работници, които бяха използвани от политиците. Бяха използвани от т.нар. икономическо мнозинство в Столична община, в което за мой..