След призива на полицията към гражданите да не споделят снимки и видеа от случилото се в центъра на Виена е било впечатляващо колко малко видеа и снимки могат да бъдат намерени, разказа Гаврилова пред БНР. Паралелно с това полицията е обявила специален сайт, където такива материали могат да се изпращат, за да се подпомогне разследването.
„Качени са били 20 хиляди подобни снимки и видеа. Тоест, това е материалът, който е бил на разположение на хората и той не излиза онлайн“, подчерта тя.
Обществото е реагирало много остро на публикуваното в две медии, хората в социалните мрежи са били възмутени, стана ясно от думите на Десислава Гаврилова в предаването „Хоризонт до обед".
„Още на следващия ден медийният съвет се самосезира, редица журналисти поискаха да бъдат наказани тези медии, защото част от етичния кодекс на журналистите е, че не би трябвало да се споделят снимки, показващи ранени или умиращи хора. Редица големи рекламодатели на тези медии оттеглиха, прекъснаха своите договори за реклама“, отбеляза Десислава Гаврилова.
Според нея подобна стъпка показва консенсус в австрийското общество, че не бива да се злоупотребява със страданието на хората с цел зрелища и повече посещения на сайтовете.
Около 1400 са подадените до медийния съвет индивидуални жалби във връзка с нарушаването на етичните стандарти от двете медии. Снимките са били свалени от единия сайт на следващата сутрин след терористичния акт.
На траурната служба, последвала атентата, присъствалите ръководители на държавата и града, както и представителите на различните вероизповедания, са отправили посланието „ние сме заедно – мюсюлмани, евреи, католици, християни – и те няма да ни разделят“, допълни Гаврилова.
Интервюто с Десислава Гаврилова можете да чуете в звуковия файл.През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато реката е скована за цели 74 дни. Според статистиката в периода 1900 - 1964 г. Дунав е замръзвал 27 пъти . След това обаче - през 1985-а това продължава 2 месеца - от 16 януари до 16 март, а..
Асоциация на родители на деца с епилепсия представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот". Той съдържа насоки и отговори на важни въпроси, свързани с живота и ежедневието на младежи с епилепсия на възраст между 14 и 28 години. На 10.02 организацията отбеляза Световния ден за борба с епилепсията, като отново стана ясно, че липсата на лекарства..
Писателката Виктория Бешлийска гостува на Българското неделно училище в Барселона. В каталунската столица тя се срещна с децата и техните родители в разговор за силата на езика и нишките, които свързват българите по света. Езикът е нашата идентичност и колкото повече изучаваме богатството му, толкова по-близо сме до същността си, каза..
Мисията да показваш, че различните хора не са опасни, и че всеки човек заслужава шанс, продължава и след смъртта - в това вярват близките и приятелите на пеперудения Георги от Перник, който стана звездичка на небето на крехката възраст от 9 години. В негова памет беше представен филмът "Пеперудена прегръдка", в който участват Гого,..
Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
Приключва международната система, която бе учредена в края на Втората световна война, чийто резултат беше ядреният чадър, който Америка осигуряваше на..