Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Теди Рафаилова: Книгата остава един от най-предпочитаните подаръци

Теди Рафаилова
Снимка: личен архив

Има много неиздадени интересни български книги, коментира в предаването "Нощен хоризонт" Теди Рафаилова - bookstagramer, пише в сайта THE BILINGUAL READER. Тя е започнала 2021-ва с четене на книгата "Десетте хиляди врати на януари", дебютен роман на Алекс Харол.

"Последната книга на български автор, която прочетох през изминалата година, беше изключително интересен сборник с истории, която е дело на Иван Владимиров- Нав - "Вегаски истории". Това е един интересен сборник, кратък, с истории за това как се чувства един млад човек, когато отиде на бригада в САЩ. Това е доста популярно. Аз си спомням, че когато бях в Университета много от моите колеги ходеха на бригада в Америка. Аз самата никога не съм била там", каза за БНР Теди Рафаилова.

Според нея друга интересна книга е "Срещи с вълшебни създания" на Цвета Петрова:

"Изключително интересна картинна книга, която разказва по брилянтен и увлекателен начин на деца за българските легенди и преданията, за самодиви, всякакъв тип магически същества. За мен беше изключително удоволствие да я прочета", допълни в предаването "Нощен Хоризонт" Рафаилова.

Книгите винаги са били спасение, пътеводна светлина.

"Едно от нещата, които много харесвам в българския читател, е, че той е отворен към новото, отворен е към различното. Този празничен сезон за пореден път видяхме, че книгата остава един от най-предпочитаните подаръци. Самият факт, че хората предпочитат да подарят книга, за мен е показателен за това, че те се стремят не само да разгърнат собствените си хоризонти, но и да покажат на хората около себе си, че в живота има много повече от чисто материалните неща - да си купиш нов телефон, да си купиш скъпи слушалки", подчерта Теди Рафаилова.

Повече можете да чуете от звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Люка Дьобарг

Люка Дьобарг: Важно е талантът да бъде оценен като нещо специално

Люка Дьобарг е френски пианист, когото все повече меломани по света оценяват като особено интересен интерпретатор. Достигнал е Христовата възраст от 33 години, преминавайки през какви ли не житейски премеждия, търсейки и откривайки пътя си в изкуството – и не без усилия, но с много устрем и преборване на собствените си демони.  Запознахме се..

публикувано на 23.08.24 в 15:09
Георги Тутев

Спомени за композитора Георги Тутев

На 23 август се навършват 100 г. от рождението на изтъкнатия български композитор Георги Тутев, един от създателите на Дружеството за нова музика в България - движение, довело на българската сцена музикалния авангард, организатор на международния фестивал “Музика нова“ в София.  Творби на Тутев са изпълнявани на много от фестивалите за съвремена..

публикувано на 23.08.24 в 13:20

Станислава Айви: Литературните адаптации са сред най-желаните филмови истории

Днес изтича срокът за кандидатстване за първия форум на литературните адаптации за голям екран в рамките на фестивала "Синелибри". 10 проекта ще имат своя шанс да се представят пред продуценти. Това обясни в интервю за БНР Станислава Айви от екипа на "Синелибри". "Нашият фестивал е уникален – профилът ни е в адаптациите. Това прави..

публикувано на 23.08.24 в 10:56
Иван Стайков и Венета Нейнска

Покана за танц към публиката в Шабла, Варна, Созопол и Бургас

Пианистката Венета Нейнска и цигуларят Иван Стайков тръгнаха на турне в четири крайморски града. В рамките на една седмица те ще представят пред публиката програма, наречена "Покана за танц", а началото беше поставено в град Шабла на 20 август. Венета Нейнска е създател и директор на Sofia Art Institute, който организира проекта "Концерт с история"...

обновено на 22.08.24 в 20:00
Роза Николова

Роза Николова и "Смъртта на времето": Когато търсим изход в лабиринтите на времето

" Светлината е уязвима, мракът я заобикаля, но все пак тя е по-силна ...така е и с душите на хората. А какво е понятието "копнеж" за мен - това е някакво място, за което аз не знам къде е и какво е, то е копнеж по завръщане, ти знаеш, че някога си бил, но си забравил пътя до там , припознаваш го на разни места, връща се в сънищата ти, сподели за..

публикувано на 20.08.24 в 11:02
Робърт Левин

Проф. Робърт Левин: Високото ниво на младите музиканти вдъхва оптимизъм за бъдещето на нашето изкуство

Ако сте почитатели на клавирната музика, не може да не сте чували името на американеца Робърт Левин. През октомври той ще отпразнува своята 77-годишнина с продължаваща кариера, изпълнена с постижения и ценно наследство, което ще остави след себе си. Защото проф. Левин е отдал живота си на музиката, открил е за себе си и сега предава на..

публикувано на 19.08.24 в 18:16

"Каста дива" - едно предаване, което прави живота по-хубав

В 11-то издание от летния сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“:  20.05-21.00 ч.: - В навечерието на втория международен конкурс за млади тенори “Гласът на Камен“ разговаряме с директора на Старозагорската опера и член на журито Огнян Драганов - Гостува ни тенорът Марин Йончев в..

обновено на 19.08.24 в 15:30