Преди година Николай Йорданов представи романа си „Не казвай на мама“ – книга, която разказва 10 вълнуващи интернационални истории на млади хора, граждани на осем държави, но със сходни съдби. Героите се борят с вечните предразсъдъци на обществото, социалното лицемерие и бича на нашето съвремие, в което лесно слагаме етикети.
През 2021 година сценаристът и преподавател в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ ще влезе в ролята на ментор в предстоящата и първа по рода си дигитална лаборатория – Digital Indie Lab.
„Това е една инициатива на фондация „Single step“, с която работихме и при представянето на книгата ми „Не казвай на мама“. Те имат всякакви проекти, които са насочени към младите хора. Фокусът този път е върху онлайн съдържанието. Всеки, който има желание да се развива в тази сфера, би могъл да се включи в дигиталната лаборатория и да покаже какво може. Най-добрите ще бъдат финансирани за изграждане на своя проект.“
Освен Николай в ролята на ментори влизат и Гена Трайкова, Мария Атанасова, Борал Шен, както и други гост-лектори. Всички те ще споделят опита, историите и методите си на работа.
Фокусът на лабораторията ще бъде върху социално ангажирани теми, независимо дали става дума за екология, човешки права, хомофобия или домашно насилие. Ще бъде създаден творчески кемп, който ще се проведе от 23 до 27 април.
„Всеки ментор ще има ежедневни занимания – уъркшоп, лекции, както и индивидуални занимания. Моят фокус е т.нар стори телинг, разказа още Николай Йорданов.
Повече за Digital Indie Lab можете да чуете в интервюто с Николай Йорданов.
Николай Йорданов е роден през 1978 г. във Варна. Работил е като креативен продуцент и главен редактор на предавания като „България търси талант“, „Страх“, „Африка: Звездите сигурно са полудели“, „Ясновидци“, “X Factor”, „Гласът на България“, „Игрите на звездите“ и други. В момента е асистент по драматургия и преподавател по риалити тв формати в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“. Съавтор е на биографичната книга „Записки по ада“, написана заедно с медицинската сестра Валя Червеняшка.
Димитър Еленов е един съвременен будител . Това заяви пред БНР Розита Еленова, която е спътница на големия актьор и режисьор повече от четвърт век. Тя е и автор на документален филм за Еленов - "Свободен, по-свободен, Димитър". За него получава номинация за режисьорски дебют от Националния фестивал на българското кино. Да срещнеш Еленов – с..
В свят, в който модерното често измества традиционното, една книга се появява като мост между поколенията – "Особености на традиционното изкуство в женската носия ". Изданието е не просто наръчник, а жива енциклопедия на женската народна носия в Североизточна България – с всичките ѝ тънкости, символи и смисъл. Книгата е дело на..
В навечерието на 29-и април – Международния ден на танца, основният фокус в 29-ото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“ e балетното изкуство. 20.05-21.00 ч.: - Спектакълът “Танцова магия от фламенко до валс“ на ученици от 5-и до 12-и клас на Националното училище за танцово..
Спектакълът "От другата страна на живота" може да се гледа тази вечер от 19.30 часа на софийска сцена - камерна сцена в Театър "Сълза и смях". След години в Америка актрисата и драматург Светлана Атанасова успява да убеди автора Петър Анастасов да ѝ даде съгласието си и тя сама да напише продължение на една легендарна пиеса - "Голям колкото..
Повече за създаването и дейността на джаз колектива можете да чуете в звуковия файл в началото на статията.
Изложбата „Какво ни свързва“ беше открита през седмицата в Национална галерия/Софийски арсенал – музей за съвременно изкуство. В експозицията 8 художници изследват връзката между храната и изкуството, защото с развитието на човешката цивилизация, храната и храненето постепенно се превръща в социален и културен феномен. Тя е носител на..
Фестивалът "Литературни срещи 2025" тази година е посветен на археологията на паметта. Събитията се провеждат в района на Ларгото, Археологическия институт с музей към БАН и алтернативното пространство "Щрак!". Тридневният фестивал съдържа и инсталация "Под центъра на тежестта", която е активна само вечер – разположена е в подлеза..
Тази авария на Иберийския полуостров се нарича разлюляване и разпадане на енергийната система. В България се е случвало два пъти. Това е..
В 51 училище "Елисавета Багряна" има предмет "Добродетели и ценности", който не е част от постоянната учебна програма. Преподава се, когато учениците..
Електричеството беше прекъснато в Испания и Португалия, както и в част от Южна Франция в понеделник при масивно прекъсване на електрозахранването,..