"Беше много дълго правенето на филма и самият процес се проточи адски много заради редица административни проблеми. Не се бях отказал, но по-скоро се бях променил много като човек, когато настъпи момента на правене на филма. И тази промяна по някакъв начин се отрази на сценария, на историята, на самата идея и аз дълго време се съмнявах дали това е за добро. Не можех да преценя, но в крайна сметка от дистанцията на времето си давам сметка, че колкото и негативно да беше това чакане, е било за доброто на филма“, каза в предаването „Графити по въздуха“ Павел Веснаков, режисьор и сценарист на филма.
В предаването „Графити по въздуха“ той подчерта:
"В крайните квартали са фокусирани съдбите на много хора, които ги чувствам близки до себе си и които припознавам като свои собствени, това е място, от което аз самия съм произлязъл"
„Според мен е важно да се разказват историите на малките хора, които са незабележими в ежедневието, в което водим и нямат никаква обществено значима стойност в обществото, в което се намираме, но вглеждайки се във всяка една такава история можем да си извадим изводи за по-голямата картина, която ни заобикаля социално и затова е важно тези истории да стигат до голям екран и да бъдат разглеждани в детайли, защото всички тези ежедневни случки те са адски прости - могат да бъдат разказани с едно две изречения, но вглеждайки се в детайли те носят психологическа дълбочина и са много благодатни за разглеждане в драматургична и художествена форма“.
Павел Веснаков подчерта, че общуването с актьорите е сложен процес.
„Работата между режисьора и актьорите е винаги трудна и много несигурна, защото и за нея няма формула или няма път, при който да си кажеш, ако нещо не се получава все пак имам този резервен вариант, при който знам, че каквото и да стане все пак всичко ще стане окей. Работата с актьорите е винаги на ръба на провала. Всичко е винаги заложено на карта - или нещата се получават много емоционално, истински или нищо не се получава“.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.Първият съвместен албум на двама много изявени артисти - френския виолончелист Ромен Гариу и пианистката Даниела Дикова - съдържа обичани и малко познати миниатюри. Изпълнителите са го нарекли Macarons , напомняйки за френските малки десерти - различни на вкус, но всички те - примамливи. Компактдискът беше представен с концерт в рамките на..
В рубриката "Помните ли..." на предаването "Алегро виваче" разказваме за един легендарен пианист - акомпанятор, ерудит и музикален публицист от 20-ото столетие - Петър Щабеков. На 6 юли се навършиха 110 години от рождението му. Той е сред пианистите-корепетитори в Софийската опера, от които певците се учат на тънкости във вокалното..
"Надпяване" е класация за народна музика, чиято цел е всеки месец да представя произведения в различни стилове, подредения в няколко категории, състезаващи се в рамките на една календарна година. Форматът обхваща авторски произведения, нова, етно, традиционна музика, която се доближава до вкусовете на аудитория от различни възрасти, с различни..
Симона Симеонова е възпитаничка на Националното училище по изкуствата "Панайот Пипков" в Плевен. След това продължава и завършва завършва музикалното си образование при доц. Етиен Леви в Нов български университет. Наскоро представи дебютната си авторска песен "momentum" в публичното пространство. Какво вълнува един млад творец, какво й дава..
В шестото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Започва третото издание на международния балетен конкурс “Сара-Нора Прима“, в който на сцената на Бургаската опера ще се състезават млади балетисти от няколко континента. В навечерието му ви срещаме..
Средновековните църкви "Светите Архангели Михаил и Гавраил" и "Свети Георги" в архитектурния резерват Арбанаси за 15-а година стават сцена на фестивала за камерна музика Arbanassi Summer Music. Той се открива тази вечер и ще продължи до 16 юли. Програмата на международния фестивал за камерна музика в арбанашките църкви умело съчетава..
От 28 юни до 6 юли в датския град Орхус се проведоха шестите поред Европейски хорови игри, наред с друг важен за хоровия свят конкурс – "Гран при на нациите". С два златни медала в категориите "Камерни хорове" и "Сакрална музика а капела" беше отличен Младежкият камерен хор „Охана“ с диригент Димитър Костанцалиев. Най-високата оценка на..
Инспектор на Симфоничния оркестър в Бостън, преди години, е оценил музиката на Петър Дънов като цитирам - "Божествена" . "Имаме много такива случаи..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..
Имаме 88 дома за възрастни хора, които са държавни и са предоставени на общините. В момента извършваме ремонт навсякъде с 383 млн. лв. по ПВУ...