„Това беше едно добре планирано завръщане още от момента, в който взех решение да отида във Великобритания. Аз отидох съвсем целенасочено, за да завърша своя докторат и да натрупам опит в академичния живот. Имах възможност да преподавам, да участвам в изследователски проекти, но всичко беше с цел да науча нещо ново, да науча нещо от живота и рано или късно да се завърна в България“, каза за БНР Апостол Апостолов.
В предаването „Графити по въздуха“ той подчерта, че полученото наследство от баща му - къща, земеделски земи, решил да ги използва за създаването на Центъра:
„Това е нещото, което искрено ме е водило в моите желания да сътворя нещо. Човек си дава в един момент сметка, че животът тече много бързо и ако той не направи нещо смислено и не остави нещо смислено, може би неговите наследници ще го разкритикуват по някакъв начин или може би не е живял истински“.
Проектът за създаването на Центъра започнал през 2015 година и досега Апостол Апостолов получава подкрепа от съмишлениците си за всички дейности.
„Аз не съм си представял никога, че след академичната си работа в Англия ще се занимавам с проектиране на сгради, на градини, със строителство и с такива големи неща, но човек се учи. Докъде стигнахме - имаме съвсем новопостроена сграда, направена, така че да отговаря на всички стандарти за един съвременен обучителен център, със семинарна зала, с места, в които всеки, който дойде, може да нощува при нас“.
Той подчерта, че основната цел на Центъра в село Надарево е да помогне на младежи, за да намерят професионално развитите. Според статистиката над 300 хиляди младежи не учат, не работят, не са включени в професионално обучение.
„Това са хора, които нямат ориентация накъде да тръгнат по какъв път да поемат. Може би са отпаднали от образователната система в по-ранен етап от своето развитие. На много от тях им трябва малко, някой да им подаде ръка, да им покаже какво могат те самите, за да се справят сами и това искаме ние да правим с нашата дейност в Надарево. С тези работилници, чрез обученията по устойчиво земеделие ще сме най-щастливите хора, ако който дойде при нас открие своя път на развитие“, допълни Апостол Апостолов.
Той е доктор на науките по социология от университета в Бирмингам. Работил е в изследователски екипи в Лестър и Оксфорд.
Учените Андреас Плеснер, Тобиас Вонтобел и Роджър Ватенхофер от Швейцарския технологичен университет в Цюрих обявиха, че изкуственият интелект може да разбие версията на системата за проверка "Не съм робот" . Това са онези малки досадни дейности: да определите в кои картинки има светофар и кола или да вписвате произволно генериран код, преди..
Одеонът на древния Филипопол е най-новото археологическо бижу на Пловдив. Така освен античният театър, градът ще има има още една открита сцена, разбира се доста по-малка, завещана от античноста. Одеонът е разкрит при разкопки през 1988 г. на северната страна на форума. Първите реставрационно-консервационни дейности там..
Всички детски градини в община Велико Търново ще имат свои библиотеки. Идеята се сбъдна, благодарение на мащабна дарителска кампания, в която се включиха над 1000 дарители и осигуриха повече от 4000 книжки за децата. Приказни мини библиотеки ще имат 23-те великотърновски детски градини. В тези учебни заведения книжки не се купуват често, а..
В Панагюрище започват 4-дневни тържества, посветени на 75-ата годишнина от откриването на панагюрското златно съкровище. На 5-и и 6-и декември ще се състои конференция, а кулминацията на програмата ще е на 8-и декември – това е денят, в който преди 75 години братята Павел, Петко и Михаил Дейкови откриват тракийския шедьовър по време на..
Стефан Марков - вълшебният майстор на шоколада е гост в 62-ти епизод на рубриката "Америка- илюзии и релности" . "Когато казах на моята баба, че ще ходя в кулинарно училище, имаше едно дълго мълчание и след това тя ми каза, че дядо ми е ходил в университет, майка ми е ходила в университет, баща ми е ходил в университет, тя е ходила в..
100 годишнината от смъртта на световно известния писател Франц Кафка се отбелязва в три големи библиотеки в света които разполагат с части от архивите му. В Оксфорд и в Германия изложбите бяха открити на шести юни – датата, на която е починал. В националната библиотека на Израел тя се открива чак сега заради войната. На пресконференция..
Повече от 7 години Мартин Мартинов, собственик на ресторант в централната част на София, храни през шестте студени месеца бездомни, безпарични, отритнати от обществото хора . Инициативата му "Подай ръка" се е трансформирала във фондация, чрез която той приема помощ - пакетирана храна, от хора, желаещи да станат съпричастни. Тази есен е бил..
Компанията за добив и преработка на медна руда "Асарел - Медет" в Панагюрище спря производството си тази сутрин в знак на протест срещу предложението..
Със сигурност има подобрение от въвеждането на малкия ринг в София, нискоемисионната зона за стари автомобил, но това е незначително за..
Моментът за искането на имунитета на Кирил Петков не е избран случайно . В това е сигурен политологът доц. Даниел Смилов. "Явно моментът е..