"Започна да има интерес към българската литература през последните години, но по-трудно се продава от западната литература", каза за БНР Иван Богданов, писател, издател, председател на Фондация „Буквите“.
По думите му в условията на пандемия продажбите на книги вървят много добре.
"Дори самите книжарници продават повече през сайтовете си, отколкото през физическите книжарници, които имат. В световен мащаб Amazon показа, че времето на физическите книжарници е заминало, поне в този чист вид, в който ние ги познаваме. В условията на пандемия книгите се продават повече, хората като стоят вкъщи искат да четат нещо", допълни Богданов в предаването "Нощен хоризонт".
Според него "през последните 10 години български автори започнаха да водят класациите за продадени книги".
"Отношението към български автори стана сериозно. Имаше един период в началото на века, когато големи български имена издаваха под чужди псевдоними, за да се продават книгите им".
През 2014 г. Иван Богданов оформя всички написани статии в книгата „Пътят на книгата“ - едно добро помагало по думите на много автори за това как можем да напишем, издадем и продадем книга.
В родния му град Шумен през 2015 г. издава една сборна книга с най-доброто от поезията му - „Самотен път“.
През 2016 г. издава дълго чакания от всички роман - „Самотата спи на възглавницата ми".
През 2018 г издава и втория си роман "Самотата (не) спи на възглавницата ми".
През 2020 излиза сборника разкази „Неслучили се истории“.
На 24 май 2001 г. е основан „Буквите - сайт за нова българска литература“. Един от първите сайтове за самопубликуване.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
Десетки жители на Смолян се събраха в Художествената галерия в града за откриването на ретроспективната изложба с графика на художника Иван Пеев. Той е роден на 10 април 1955 г. в смолянското село Соколовци. Завършил е Художествена гимназия в София, където изучава рисуване, живопис, скулптура, шрифт и история на изкуството. През 1980 г...
"В една нощ - 60 години", така се нарича честването на юбилея на един от музеите, с най-много експонати в света "Музей Израел" в Ерусалим. Археология, фолклор, изобразително изкуство са само част от направленията на дейност. Зад интересните постоянни и временни експозиции, стои труда на много хора. Този път на всеки посетител му се дава..
Срещаме ви с младата цигуларка Яна Местдаг. Тя е от българо-белгийски произход. Майка й е българка, а баща й белгиец. И двамата са музиканти в Симфоничния оркестър на Антверпен. От малка Яна започва да свири на цигулка. Явявала се е на различни конкурси, печелила е награди, включително и в България. Преди дни завърши средното си образование и..
Днес, в 16 часа, ще бъде открита изложбата "Глад 2.0". С нея Националният военноисторически музей отбелязва своята 109-годишнина . Изложбата може да бъде видяна в следващите 3 месеца. " Това е едно пространство за изживяване, едно пространство за рефлексия, място, в което посетителите да дойдат и да съпоставят факти от нашето минало и..
Световен джаз в София от 3-ти до 6-и юли. A to JazZ – най-големият фестивал за градска култура , се завръща за 14-и път с музика, свобода на изразяване, споделени емоции и пълно потапяне в пъстротата на по-високото изкуство. Програмата събира някои от най-добрите международни джаз, соул, фънк, ар-ен-би и етно изпълнители - вокалисти,..
Сега, когато над Израел се сипят иранските балистични ракети, всяко събиране на повече от 30 човка е нежелателно, за да се минимизират жертвите от паднала ракета, но в навечерието на войната с Иран завърши в Тел Авив - Яфо 27-мия фестивал "ДокAвив". На нашата кореспондентка в Израел Искра Декало й се струваше, че всичко е върха на..
Допреди около половин век в Израел е било немислимо да се изпълняват произведения на Вагнар и Рихард Щраус. Докато отдавна преминалия в отвъдното Вагнер не може да бъде обвиняван, че пред камерите на смъртта във фашистките концлагери е изпълнявана негова музика, Рихард Щраус е бил почти две години председател на Музикалната камара на Райха, назначен..
Лятото става все по-горещо и нуждата от почивка все по-голяма. Излючително неприятно е, ако се случи така, тя да бъде "развалена" от някоя лятна..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
На 26 и 27 юли в Силистра ще се проведе третото издание на събитието „Пикник с кауза“. Организаторите от сдружение „Бъдеще за Силистра“ обещават..