„Господ ме е дарил с щастие. Роден съм на най-красивото място - в Родопите. Родители ми са прекрасни. От малък съм закърмен с много любов. По-голямо щастие от това няма“.
Това сподели пред БНР на рождения си ден актьорът Ненчо Илчев. Към щастието той добавя и сбъднатите мечти - сред тях са професията и школата при „най-добрия“ преподавател - Стефан Данаилов.
От малък любовта към театъра е била на първо място за Ненчо.
„Фокусите паралелно са вървели винаги с театъра. От хоби, те се превърнаха и във втора професия, дори имам категория. Опитвам се да съчетавам театър и фокусите, и двете си ги харесвам“, каза още актьорът в интервю за предаването „12+3“.
Той се надява скоро да отвори в родното си село Момчиловци национален музей на българското илюзионно изкуство с колекция, събирана повече от 30 години:
„Горд съм, че притежавам най-голямата, а и единствена колекция в България. Събрал съм всичко на най-големите илюзионисти“.
Ненчо Илчев е роден преди 49 години в смолянското село Момчиловци. Завършва гимназия в Смолян, учи за кратко в медицинския колеж в София. От 1992 г. до 1996 г. учи в НАТФИЗ в класа на проф. Стефан Данаилов. От 1997 г. е актьор в трупата на Театъра на Българската армия. Популярността идва за него в края на 90-те години и предаването „Спукано гърне“, където показва фокуси. По-късно идват и „Комиците“ по bTV. Ненчо се е учил при българския илюзионист Мистер Сенко. Филми с негово участие са „Столичани в повече“, „Стъпки в пясъка“, „Църква за вълци“, „Опашката на дявола“, „Клиника на третия етаж“.
Романът на Ирина Папанчева "Брюксел, разголен" е сред заглавията в лятната кампания "1 град, 19 книги" на обществените библиотеки в Брюксел. Българката живее в Белгия и има шест романа, детска книга, пише и разкази. За първото си пътуване до столицата тя си спомня: "То беше през февруари 2003 г., когато отидох на стаж в Европейския..
Преподава италиански език, танцува балет, занимават я проблеми с околната среда, различни изкуства са част от живота й. Това е Гергана Дилова, с която ви срещаме отново след поредното й пътуване в Африка. Този път то е различно, защото не става дума само за пътешествие, а за кауза. Там тя се чувства свободна и помага на икономиката, на..
"Най-важното за мен е , както на мен са ми подали ръка преди време, някой да повярва в теб ! Да ти каже, че можеш да успееш, че можеш да го направиш, да ти даде този първоначален тласък, който да ти даде тази увереност, че ти може да успееш . Това е особено важно за децата . На "Цветен Камертон" се изявяват толкова талантливи деца. Жалко е,..
Португалският писател Жозе Луиш Пейшото става известен с романа си "Ни един поглед" . Една история за скромни хора с библейски имена, в която творесъществува, но Творецът отсъства. Определят Жозе като едно от най-изненадващите открития на Португалската литература . Жозе бе гост и в България, за да представи историята си, ето какво разказа за БНР и..
Художникът Петър Станимиров е специален гост на "Нощен Хоризонт" . За себе си казва - " Животът ми е посветен на илюстрацията и комиксите , а любимата ми награда е ГРАВИТОН от 1998 година, мотото на която е "За добро въображение и доброта на въображението". Като дете нашият гост е бил невинна душа, която гони вятъра и иска, като..
На 9 юли се навършиха 175 години от рождението на Патриарха на българската литература – Иван Вазов. Пуснаха сребърна монета за 175 години от рождението на Иван Вазов В Берковица продължават инициативите за 175-ата годишнина от рождението на Вазов "Душеспасително е делото на патриарха, за да оцелее българския дух, да имаме..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..
Имам документ, в който ми се обяснява, че един съдия не е написал делото си 13 месеца – повече от година, защото е трябвало да отговаря на народния..