Джокович започна с убедителна победа в Париж

Новак Джокович

Лидерът в световния тенис Новак Джокович започна с убедителна победа участието си на Откритото първенство на Франция.

В мач от първия кръг сърбинът се справи с американеца Тенис Сандгрен с 6:2, 6:4 и 6:2 за почти два часа игра.

Джокович реализира пробив още в първия гейм на първия сет, а след това направи и още един в седмия гейм, за да вземе първата част с 6:2.

Втората част бе по-равностойна, като 34-годишният сърбин проби отново в първия гейм.

Веднага след това Сандрен на три пъти получаваше шанс за връщане на пробива, но Джокович не го позволи.

Американецът имаше нови три възможности да пробие съперника си в шестия гейм, но отново неуспешно.

Така един пробив се оказа достатъчен за успеха на Новак във втория сет.

Третият сет премина отново под диктовката на сърбина, който проби на два пъти – в третия и петия гейм, за да стартира с чиста победа в Париж.

Във втория кръг Джокович ще се изправи срещу уругвайския ветеран Пабло Куевас.

Една от изненадите в турнира поднесе германецът Ян-Ленард Щруф, който отстрани 7-ия в схемата Андрей Рубльов от Русия с 6:3, 7:6, 4:6, 3:6 и 6:4.

Свързани новини

Надал стартира уверено в Париж

Рафаел Надал стартира с победа участието си на тазгодишния Ролан Гарос, след като надви Алексей Попирин в три сета – в отделните части 6:3, 6:2, 7:6 (3), за около два часа и половина игра. Първите два..

публикувано на 01.06.21 в 20:39

Нелепа контузия извади Квитова от "Ролан Гарос"

Петра Квитова се оттегли от Откритото първенство на Франция по тенис, след като получи травма на глезена след падане по време на пресконференция. 11-та поставена чехкиня, полуфиналистка на Ролан Гарос..

публикувано на 01.06.21 в 18:39
Лудогорец победи с 1:0 Локомотив (Пд) в Разград

Лудогорец с минимален успех срещу Локомотив (Пд)

Лудогорец победи трудно с 1:0 у дома Локомотив Пловдив в последния двубой от 11-ия кръг в Първа футболна лига и вече има три точки преднина на върха в класирането пред Левски. Шампионите започнаха по-активно в първите минути. Квадво Дуа нанесе..

публикувано на 06.10.24 в 22:09
Спартак (Вн) победи Локомотив (Сф) с 3:2 след като губеше с 0:2

Спартак (Вн) спечели след обрат срещу Локо (Сф)

Спартак (Варна) победи Локомотив (София) с 3:2 в мач от 11-ия кръг на Първа футболна лига. Домакините стигнаха до успеха след като губеха с 0:2. Първата сериозна ситуация в мача бе за домакините във 2-ата минута. Ромееш Ивей центрира отдясно,..

публикувано на 06.10.24 в 19:49
Даниел Трифонов взе сребро на прескок в Сомбатхей

Даниел Трифонов със сребро на прескок в Сомбатхей

Даниел Трифонов спечели сребърен медал на финала на прескок и завърши осми на висилка на Световната купа по спортна гимнастика за мъже в Сомбатхей (Унгария). На прескок българинът получи оценка от 14.150 точки (14.100 точки първи опит и 14.200..

публикувано на 06.10.24 в 19:11
Хебър и Ботев (Вр) завършиха 1:1

Хебър и Ботев (Вр) не се победиха

Отборите на Хебър и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в среща от 11-ия кръг на футболното ни първенство. Двубоят между двата тима се игра на стадион „Локомотив“ в Пловдив заради продължаващите ремонтни дейности по тревното покритие на стадион „Георги..

публикувано на 06.10.24 в 18:39
Ансамбъл (жени)

Четири гимнастички напускат ансамбъл (жени)

Четири гимнастички от женския ансамбъл по художествена гимнастика напускат състава, това заяви в ефира на БНТ президентът на Българската федерация Илиана Раева. Желание да напуснат отбора, който се класира на четвърто място на олимпийските игри в Париж, са..

публикувано на 06.10.24 в 13:44
Стефани Стоева

Титла за Стефани Стоева в София, Налбантова е №4 на световното

Стефани Стоева спечели титлата на единично жени на международния турнир по бадминтон в зала "Европа" в София.  На финала тя постигна успех над третата поставена националка Гергана Павлова след обрат с 18:21, 21:15, 21:8 за 56 минути.  Стефани Стоева..

публикувано на 06.10.24 в 12:37
Данийл Мадведев

Медведев обърна Арналди и е на осминафинал в Шанхай

Руският тенисист Данийл Мадведев се наложи над италианеца Матео Арналди с 5:7, 6:4, 6:4 в третия кръг на силния тенис турнир в Шанхай от сериите "Мастърс" 1000 с награден фонд от близо 9 милиона долара. На осминафиналите на турнира той очаква..

публикувано на 06.10.24 в 11:48