Още по време на пробните изпити са били регистрирани сигнали от преподаватели и родители, че платформата не работи добре. Платформата е изработена специално за целите на тази кампания.
В събота системата дълго време била блокирана. Заради проблемите в този ден е била дадена възможност изпитът да се повтори в неделя. Някои дванадесетокласници обаче и при повторния опит не са успели да приключат изпита успешно.
Симеон Танурков иска да запише Филология. Той е успял да направи само първия модул, защото не е имал достъп до системата през цялото време.
„Исках да започна да правя изпита. Беше написано, че паролата и потребителското ми име не са валидни. Сигурен съм, че не е по моя вина. Изпитът завърши, но аз не успях да вляза. В неделя беше същият проблем.“
Борис Пармакли, който иска да кандидатства информатика, разказа пред БНР, че е имал сходен проблем. „Пишеше, че паролата не е валидна. Следвах всички инструкции, но не помогнаха.“
Пармакли смята, че проблемът е в системата. И той, и Симеон питат ще могат ли да положат изпита отново, за да имат валидни резултати.
Борис изобщо не е имал достъп до теста, а Симеон е влизал неколкократно, но не е започвал да го решава. Това се е случило едва в края на изпитното време - сочат данните на МОН.
987 кандидати от общо 1050 явили се на изпита са го положили успешно, обобщи Дреновска. Под 15 души имат резултати, равняващи се на слаба оценка.
В анализа си от МОН отчитат най-голям проблем при учениците от Украйна и Молдова.
Ще се търси вариант неуспелите да положат изпита поради технически причини, да се явят отново, каза още Дреновска. „За втория ден нямаме доказателства, че поради вина на системата някой не е успял да завърши.“
Всички кандидати са имали възможност в тричасов прозорец да се включат и да правят теста. Проблемът с достъпа е бил характерен за онези, които са се опитали да влязат още през първия час, уточни Галина Дреновска.
Системата е била тествана с много по-голям брой хора от явилите се на изпита, но въпреки това техническите проблеми са факт, разказа още тя. Стана ясно още, че системата е била отворена повече от месец преди изпита за упражнения.
Приемът по Постановление 103 е държавна политика на страната ни от 28 години. Допреди 2 години установената практика била тези изпити да се провеждат на място.
Повече по темата чуйте в звуковия файл.Над 100 000 деца и възрастни у нас имат затруднения в говора и комуникацията . Това са хора с ДЦП, аутизъм, афазии, деменция, интелектуални затруднения и други състояния. Допълваща и алтернативна комуникация (ДАК) помага на хиляди невербални хора по света да общуват и да се развиват. "Темата е много важна. Тя касае много хора, които..
Семейство Галина Герасимова и Андрей Грива разказват за ерата на Водолея - за човека между технологичния напредък и непреходните човешки ценности . Тя е историк, богослов, режисьор и издател, а той е музикант и лектор по теми за живота и словото на Учителя Петър Дънов. И двамата са изкушени от астрологията и имат много познания в..
Време е да бъде изработен национален план за мозъчно здраве. Това каза проф. Николай Габровски, председател на фондация „Съвет за мозъчно здраве“, организатор на кръгла маса „Мозъчните заболявания – предизвикателства и решения“. По думите на проф. Габровски 180 милиона души в Европа живеят с мозъчни заболявания, но вероятно са повече, тъй..
От няколко месеца конната база "Ахил", в която се провеждат терапевтични занимания за деца със специални потребности, е в новия си дом – терен в близост до софийското село Бистрица , закупен благодарение на дарителска кампания за спасяването на базата. Към момента е изградено място за настаняване на шестте коня, които работят с децата. Предстоят още..
Започва най-мащабната дигитализация в Община Пловдив . Служебното правителство е отпуснало 20 милиона лева за целево изграждане на Географската информационна система. Тя ще бъде изградена до година и половина. Новата система ще обхваща всички отдели, както и 90% от предлаганите от общината услуги. С въвеждането на системата ще има..
В Държавната психиатрична болница в Ловеч днес ще бъде открит първият за Централна, Северна и Северозападна България дневен стационар за детско–юношеско психично здраве . Там ще помагат на деца до 18 годишна възраст в дневна форма за диагностика и терапия . Единият от кабинетите е диагностично-консултативен, където ще се преценява дали е..
Няма увеличение на фалшивите банкноти, но ако влезем в еврозоната (което не е добре за нас, българите), това автоматично ще завиши количеството фалшификати в България. Това каза в интервю за БНР финансистът Макс Баклаян, който коментира темата след засечена фалшива банкнота от 500 евро. Когато става въпрос за банкноти с голяма..
Обществото е заблудено за БДЖ, защото всеки чака частен превозвач да дойде с неговите хубави влакове и да предлага по-добра услуга. На..
БСП не е вече БСП! Не ние си тръгваме от БСП, а БСП си тръгва от нас! Това каза пред БНР Петко Тюфекчиев, който заедно с други членове на три..
"Обсъжда се желанието на евроатлантическото мнозинство в НС да влезем по най-бързия начин в еврозоната. Скритата инфлация е много по-голяма от..