Това показват последните данни на Европейската туристическа комисия, която направи мониторинг на настроенията, двигателите за поведенията за пътувания в 10 големи европейски пазари, между които Германия, Великобритания, Франция, Холандия.
"Covid-19 със сигурност не е зад нас, но европейските правителства са в много по-добра позиция да насърчат пътуванията в региона и в по-голямата част от Европа текат различни форми на икономическо възстановяване. С по-осезаемите премахвания на ограниченията за пътуване очакваме да видим нарастваща потребителска активност в следващите месеци. Нашето изследване показва, че около 70% от европейците възнамеряват да пътуват поне веднъж през следващите 6 месеца, като най-популярни са летните месеци юни, юли, август и септември. Един от всеки двама европейци възнамерява да посети друга европейска държава, било тя съседна или не“, каза за БНР Люблена Димова мениджър проучвания в европейската туристическа комисия.
36% от анкетираните имат силен интерес към пътуване в рамките на собствената си държава.
"Процентът на европейците, плануващи да пътуват извън Европа, остава относително малък - около 10% и в тази посока последните прогнози показват, че вътрешноевропейските пътувания ще представляват около 83% от всички входящи пристигания в Европа през 2021", допълни Люблена Димова.
Според нея бързият темп на ваксинирането срещу Covid в Европа, съчетан с въвеждането на европейския дигитален Covid-сертификат вероятно са най-важните фактори, които засилват духа на пътуване това лято.
"Според нашето проучване около 57% от анкетираните европейци подкрепят въвеждането на сертификат. Когато става въпрос за въздействие на ваксината, 57% от хората се чувстват генерално по-оптимистично относно планираните пътувания през следващите месеци и година. Докато 54% възнамеряват да резервират пътуване скоро, след като са се ваксинирани срещу Covid-19"
Люблена Димова съобщи, че поляците са най-ентусиазирани да осъществят пътувания.
„Около 82% от тях възнамеряват да пътуват през следващите месеци, испанците също така, около 75% от французите, които сме анкетирали, възнамеряват да пътуват през следващите месеци, италианците, австрийците".
Повече можете да чуете в звуковия файл.Около една четвърт от българското население е засегнато от възли на щитовидната жлеза, като в различните възрасти честотата е различна. Това съобщи проф. д-р Русанка Ковачева председател на Българско сдружение Тиреоидея и Паратиреоидея по повод Международната седмица за осведоменост за заболяванията на щитовидната жлеза: "Чистотата сред..
На днешния 28 май отбелязваме Европейския ден на природните паркове . "Витоша на децата" отваря планината за най-малките "Искам да помоля хората да пазят природата на Витоша, защото тя е съвсем близо до София, изключително силно натоварване има върху нея от страна на жителите и гостите на София". Това каза пред БНР инж. Севдалина Димитрова ,..
Творческа вечер, посветена на поета Таньо Клисуров, в къща музей "Христо Смирненски" в София организират от Националния литературен музей. Напусна ни Таньо Клисуров Пред БНР Атанас Капралов , директор на Националния литературен музей, даде повече информация за събитието: "Творческа е вечерта, защото такова беше желанието на семейството..
Училището “Патиланско царство” в Мъртъл Бийч, щата Южна Каролина, тържествено отбелязва 24 май и краят на учебната година. Децата участваха в празничен концерт, куклен театър и имаха още много приятни преживявания заедно с родителите си. Беше отпразнуван празникът на буквите в неделното училище, създадено само преди 6 години, все още само..
Напредъкът на технологиите дава възможност за развитие на медицината, а оттам и огромна полза за хората. Всъщност става дума за човешки живот и това е безценният принос на съвременната техника и лекарски знания. Как ще се развива отделението по Нуклеарна медицина в Комплексния онкологичен център на Русе разказва кореспондентката ни Ася Пенчева в..
Над 4 милиона българи ще могат да се тестват у дома за два вида онкологични заболявания през следващите шест години. Здравното министерство обяви, че подготвя модерен скрининг за рак на маточната шийка и на дебелото черво, а целта е максимален брой хора да се прегледат, без да чакат на опашка пред лекарски кабинет. Очаква се първите тестове да..
Най-голяма полза от влизането на Хърватия в еврозоната имат големите фирми, които имат внос и износ . За тях беше много положителна крачка, защото се избягват много технически проблеми при вноса и износа. Това коментира пред БНР журналистът Диана Гласнова - българка, която от години живее в Хърватия, също е и кореспондент на БТА. За..
Нямаме договорка за каквото и да било сливане и обединяване , ръководството на партията и Ахмед Доган са запознати с всички процеси. Това заяви пред..
"Общоприето е становището, че за съжаление, немалка част от кандидат-студентите имат по-лоша успеваемост именно по такива дисциплини, каквато е..
Основното, което прави нашето образование е методът на възпроизвеждане на знания, ученикът едва ли не да наизусти. Не се показват приложенията на..