Антония от два месеца отделя кърма за други бебета. И вярва,че може да осигури и на друг от най-доброто, което природата ѝ дава. Заради това Антония послушала съветите на лекарите от родилното.
"Имах много кърма и ми казаха да се свържа с банка за кърма, аз не знаех, че има. Обясниха ми как дарявам и съм много щастлива, че мога да я дарявам", посочи пред БНР Антония.
Станислава Спасова също е майка и е много вероятно в последните два месеца да е хранила близнаците си с дарената от Антония кърма. Причината е, че получава кърма през банката.
"Хубаво е, че не кърмя близнаците с адаптирано мляко, а с майчино", каза за БНР Спасова.
И Станислава, и Антония обаче са чисти късметлийки. Защото и двете живеят в София. А там е единствената в България „банка“ за кърма.
Дори и пандемията не отказала майки да помагат на други.
"На фона на почти милион и половина град, само 11 майки искат да даряват кърмата си. Имало още пет, които са в процес на одобрение. 17 са нуждаещите се", каза още д-р Русинова. Сред тях има недоносени бебета, с различни заболявания и две деца на болни майки. И тази статистика може да не е пълна, прави уговорката доктор Русинова.
Липсата на пълна статистика за майките-кърмачки поставя въпроса: „Къде се къса връзката?“ Антония, която дарява кърма, търсила контактите на „банката за кърма“ в интернет.
Още по темата в звуковия файл.
"Най-впечатляващо беше в Боливия, на соленото езеро Салар де Уюни, където при дъждовния сезон се образува тънък слой вода и чувството е неописуемо – звездите слизат на земята, буквално. Все едно си в открития космос . Там се виждат неща, които не можем да видим от северното полукълбо, от България, и успях да запаметя с камерата си много красоти...
Тази седмица във фоайето на Регионалната библиотека "Любен Каравелов" в Русе бе представен луксозен като изработка и изключително ценен като съдържание албум. Под заглавието "Русе в миналото. Градът във времето между двете световни войни 1920 - 1940 г." притежателите на фото албума имат редкия шанс да видят част от колекциите на съставителите Йовчо..
През тази седмица Монтана бе домакин на Международно полево учение за справяне при наводнение. Към 300 пожарникари, спасители и доброволци от 7 държави показаха възможностите си за реакция при природното бедствие. Това бе второто подобно учение с международен характер. Посланикът на Федерална Република Германия посети учението. Монтана бе..
Историята на 46-и пехотен добрички полк разказва изложба, подредена в Регионалния исторически музей в Добрич. Акцентът на експозицията е върху участието на безстрашните над 2 000 войници в заключителните битки преди края на Втората световна война. Изложбата е съвместна с Регионалния клуб „46-и Пехотен Добрички полк“. „Пътят към победата“ е..
В Плевен с тържествен концерт отбелязаха 35 години от създаването на Държавната финансово - стопанска гимназия „Интелект“. На тази годишнина е посветен и филм, създаден от две момичета в 11 клас - възпитанички на училището. За идеята, мотивите и за гимназия „Интелект“, Латинка Светозарова разговаря с Радинела Павлова и Габриела..
За първи път в историята на националния фестивал на българското кино „Васил Гендов“, Столична община учреди и връчи специална награда за филм със социална значимост. Отличието бе част от церемонията на Съюза на българските филмови дейци – най-престижното признание за родното кино. Наградата беше присъдена на документалния филм „Училище за надежда“ –..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Репортаж на Латинка Светозарова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
" Видях транспортни работници, които бяха използвани от политиците. Бяха използвани от т.нар. икономическо мнозинство в Столична община, в което за мой..