Представлението е номинирано за 5 награди ИКАР.
„За главна женска роля на Койна Русева, за поддържаща женска роля на Рая Пеева за поддържаща мъжка роля на Красимир Недев, за режисура на Николай Поляков, за музика на Асен Аврамов“, допълни в предаването „Нощен хоризонт“ Юлиян Петров.
Актьорът Христо Пъдев и Юлиян Петров се познават от 2009 година, когато са били студенти:
„Той е с широка душа, подобно на моята и много бързо намираме общ език в купоните с него. Беше хубаво. Имаме общи спомени. Той може да ви разкаже – бил е коледар в Павел баня неведнъж, там е като местен. Аз съм от Павел баня“, допълни за „Хоризонт“ Христо Пъдев, който работи в Театър „Зад канала“ в София.
Той коментира, че харесва работата на Юлиян Петров като актьор.
„Често обсъждаме цялостното представление и си позволяваме забележки“.
Преподавателят в НАТФИЗ проф. Ивайло Христов коментира за Юлиян Петров:
„Той беше доста добре подготвен млад човек. После разбрах, че е бил в театрална школа в Русе и това му личеше“.
Проф. Ивайло Христов заяви, че не харесва парадирането, звездоманията:
„Смятам, че той никога няма да се разболее от тази болест и винаги цял живот, пожелавам му да е така, ще е от тези, които талантливо, умно и смислено работят в театъра без да го обхване тази болест – звездоманията“.
Панайот Панайотов е приятел на Юлиян Петров, запознали са се преди 8 години в Созопол, където Юлиян Петров е бил на работа:
„Изключително приятно момче, ведро, изключителен лоялен приятел. Смятам, че в днешно време все по-малко такива хора остават“.
Бащата на Юлиян Петров заяви, че се гордее със сина си.
„Юли като малък беше едно много любознателно, добро, отговорно и подредено дете. Никога не сме имали сериозни проблеми с него и като дете, и като ученик. Беше много отговорен, обичаше много спорта, тренираше баскетбол, футбол, волейбол, водна топка. Интересът му към театъра дойде от неговата класна, която му преподаваше по български език и литература“, допълни майка му.
„Нашата разлика е 6 години и в неговите тиинейджърски години не излизахме заедно и нямахме общи теми за разговор, което беше нормално предвид разликата ни. Обичахме често да се караме за детски неща и в момента, в който се разделихме, когато той се премести да учи в София нещата рязко се промениха и аз нямах търпение да отида на гости и да го видя. Сега той пое по семейния път, започна да гради свое собствено семейство. Според мен е повече от готов за това. Вярвам, че ще отгледа едно прекрасно дете, с което ще се гордее след години, а детето може да бъде сигурно, че има родители, които ще го обичат безкрайно и ще направят всичко за него. Той е човек, който натиска много своите близки и познати да продължават напред, да се развиват и винаги се опитва да го прави и с мен. Ако не беше той може би никога нямаше да се занимавам с театър. Моите интереси и приятели нямаше да имат нищо общо с тези, които имам днес и затова ще съм му вечно благодарен“, заяви брат му Деян, който е по-малък от Юлиян Петров.
Повече можете да чуете в звуковия файл.
Днес, в 16 часа, ще бъде открита изложбата "Глад 2.0". С нея Националният военноисторически музей отбелязва своята 109-годишнина . Изложбата може да бъде видяна в следващите 3 месеца. " Това е едно пространство за изживяване, едно пространство за рефлексия, място, в което посетителите да дойдат и да съпоставят факти от нашето минало и..
Световен джаз в София от 3-ти до 6-и юли. A to JazZ – най-големият фестивал за градска култура , се завръща за 14-и път с музика, свобода на изразяване, споделени емоции и пълно потапяне в пъстротата на по-високото изкуство. Програмата събира някои от най-добрите международни джаз, соул, фънк, ар-ен-би и етно изпълнители - вокалисти,..
Допреди около половин век в Израел е било немислимо да се изпълняват произведения на Вагнар и Рихард Щраус. Докато отдавна преминалия в отвъдното Вагнер не може да бъде обвиняван, че пред камерите на смъртта във фашистките концлагери е изпълнявана негова музика, Рихард Щраус е бил почти две години председател на Музикалната камара на Райха, назначен..
Летният афиш на Миланската Скала въодушеви любителите на оперното изкуство със “Зигфрид” на Рихард Вагнер. Завесата на Ла Скала тържествено се вдигна за третата част от цикъла “Пръстенът на нибелунга” на германския композитор с апел: “ПРЕКРАТЕТЕ ВОЙНАТА”, последван от известната фраза от операта “Симон Боканегра” на Верди: “E vo gridando pace, e vo..
С тържествени фанфари и с премиерата на операта “Танхойзер“ на 26-и юни беше открит Вагнеровият летен фестивал в Софийската опера . За поредна година форумът събира в България вагнерианци от цял свят – почитатели и музикални критици. Престижът на националния ни оперен театър в този репертоар вече е изграден, а очакванията към всяка нова продукция..
В Плевен продължават срещите, организирани от Регионална библиотека "Христо Смирненски" с български творци . Творческата вечер под мотото: "Думи и съдби: среща на творчески вселени" събра приятелите на поезията в залата на библиотеката. В Регионалната библиотека гостуваха Боян Ангелов, председател на СБП, Юлия Пискулийска, журналист и..
Домът на културата в Кърджали започна лятото с ново предизвикателство. В ход е подготовката на спектакъл, който обединява фрагменти от известните мюзикъли "Чикаго" и "Кабаре". Част от песните ще звучат за първи път на български език. В спектакъла, освен професионални актьори, ще участват и самодейци, чиято мечта е да бъдат на сцената...
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
Никога няма да затворя очи за лъжата , сподели пред БНР актьорът Павел Поппандов. Лицемерието е навсякъде , каза той и не скри, че такова има и в..