Монтана спечели полуфинал №1 във волейболната Суперлига

Снимка: Pixabay

Волейболистите на Монтана поведоха в полуфиналната серия във волейболното първенство при мъжете. Воденият от Даниел Пеев тим се наложи над Нефтохимик с 3:1 гейма в първия двубой помежду им, изигран в зала "Младост" в морския град.

Така Монтана взе реванш за пораженията от 1/4-финалите за Купата на България и 12-ия кръг на шампионата.

Волейболистите на Нефтохимик и Монтана започнаха равностойно двубоя. Равенството се запази до 5:5. Атака на Калоян Балабанов от зона 4 по правата и 6:5 за бургазлии. Нова атака през зона 4 на Юлиус Фиркал и 8:6. успешна двойна блокада на Юлиус Фиркал и Николай Колев - 9:6. Александър Туш остави Калоян Балабанов без блокада - пайп и 10:7. Волейболистите на Монтана съумяха да обърнат развоя на гейма и поведоха с 14:13. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Двоен блок спря атака на Николай Учиков и Монтана поведе с 15:13. Неразбирателство в полето на Нефтохимик и 18:16 за гостите. Ас на Мартин Кръстев и 22:19 за Монтана. Николай Желязков взе второто си прекъсване в първата част. Блокада на Радослав Попов изведе Монтана до геймбол при 24:20. Ас на Мартин Кръстев и 25:20 в първата част.

Волейболистите на Монтана поведоха с 4:1 в началото на втората част след единична блокада на Мартин Кръстев. Ас на Димитър Калчев и 6:2. Юлиус Фиркал атакува в аут и гостите поведоха с 9:4. Ас на Любослав Симеонов и 12:8. Разпределителят Максимилиан Талер атакува успешно втора топка за 13:8. Николай Желязков побърза да вземе прекъсване за Нефтохимик. Димитър Калчев отигра успешно срещу двойна блокада за 15:8. Любослав Симеонов атакува успешно от зона 2 за 16:9. Двоен блок спря атака на Николай Учиков за 18:9. Ас на Любослав Телкийски върна надеждите на Нефтохимик при 11:18. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Ас на Николай Колев и 14:20. Пайп на Радослав Попов и 22:14 за Монтана. Блокаут на Николай Учиков - 15:22. Любослав Телкийски спря с блокада атака на Димитър Калчев - 17:22. Даниел Пеев взе второто си прекъсване в гейма. Троен блок не можа да спре атака на Николай Учиков - 18:23. Блокаут на Любослав Симеонов и геймбол за Монтана при 24:18.

Александер Туш и Калоян Балабанов се завърнаха в състава на Нефтохимик в началото на третата част. Монтана поведе с 5:4 след единична блокада на Мартин Кръстев. Гостите поведоха с 2 точки при 8:6. Венцислав Рагин се появи в игра за домакините. Единична блокада на Димитър Калчев и 10:7 за Монтана. Гостите поведоха с 3 точки при 12:9. Продължително разигравано завършено от Юлиус Фиркал донесе равенство при 15:15. Равенството се запази до 19:19. Димитър Калчев атакува в мрежата без да има блокада срещу него и Нефтохимик поведе с 20:19. Калоян Балабанов сгреши началния удар - 20:20 Ас на Николай Николов и 22:20 за Нефтохимик. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Юлиус Фиркал сгреши в атака, което доведе до ново равенство при 22:22. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Домакините стигнаха до геймбол при 24:23. Радослав Попов атакува в аут и Нефтохимик спечели третата част с 25:23.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 4:2 в началото на 4-ата част. Бургазлии дръпнаха с 8:4. Мощна атака на Николай Учиков от зона 2 и 12:8 за Нефтохимик. Възпитаниците на Даниел Пеев  изравниха при 14:14. Николай Желязков взе прекъсване за домакините. Ас на Венцислав Рагин и 16:14 за Нефтохимик. Николай Учиков атакува в аут и Монтана изравни при 19:19. Нова успешна атака на Николай Учиков - 20:19. Стефан Чавдаров атакува в аут и Нефтохимик поведе с 23:21. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Николай Учиков атакува успешно за геймбол при 24:22. Любослав Симеонов успя да изравни при 24:24, след като по-рано извади една топка в защита при мрежата, за която от Нефтохимик поискаха да бъде свирена носена топка. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Ас на Стефан Чавдаров и Монтана стигна до мачбол при 25:24. Николай Учиков атакува в аут и Монтана спечели 4-ия гейм с 26:24 и мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен бе Любослав Симеонов с 23 точки (2 аса, 2 блока).
Капитанът, Радослав Попов реализира 13 точки (3 блока). Стефан Чавдаров добави 12 точки (2 аса, 1 блок), с 11 точки се разписа Димитър Калчев (3 аса).

За Нефтохимик Юлиус Фиркал приключи с 16 точки (1 ас, 2 блокада), с по 12 точки се отчетоха Николай Учиков и Николай Николов (2 аса, 2 блока).

Александър Зверев

Зверев елиминира лесно италиански квалификант

Поставеният под номер 2 в основната схема Александър Зверев (Германия) се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Шанхай (Китай) с награден фонд 9 милиона долара. Зверев спечели лесно срещу италианския квалификант Матиа Белучи с 6:4, 6:2 за 96 минути. След като се оттегли от участие на турнира..

публикувано на 05.10.24 в 18:35
Тракия (Пловдив) спечели два златни медала

Две титли за Тракия при ансамблите на държавното първенство

Отборът на Тракия (Пловдив) спечели два златни медала на финалите при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли, категория "Елит", което завърши днес в зала "София" в столицата. Пловдивските гимнастички, които вчера станаха първи и в многобоя, днес взеха титлите на пет обръча с оценка 33.050 точки и на три..

публикувано на 05.10.24 в 17:11
Ливърпул победи с 1:0 като гост Кристъл Палас

Ливърпул не пуска първото място след 1:0 над Кристъл Палас

Отборът на Ливърпул победи с 1:0 като гост Кристъл Палас в първи мач от седмия кръг в първенството на Англия. Гол на португалеца Диого Жота още в деветата минута осигури трите точки в полза на "червените", които са на първо място в класирането с актив от 18 точки след шестия си успех през кампанията. Коди Гакпо изведе Жота и той реализира..

публикувано на 05.10.24 в 17:07
Новак Джокович

Американец измъчи сериозно Новак Джокович

Четирикратният шампион Новак Джокович стартира с трудна победа на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Шанхай (Китай) с награден фонд 9 милиона долара. 37-годишният сърбин надделя над Алекс Микелсен (САЩ) със 7:6(3), 7:6(9) за близо два часа на корта и се класира за третия кръг. Завръщайки се в Китай за първи път от..

публикувано на 05.10.24 в 16:18
Барселона не подкрепя Шчесни в страстта му към цигарите

Ръководството на Барселона няма да подкрепи новия си вратар Войчех Шчесни в страстта му към цигарите, съобщава вестник Мундо Депортиво в събота.  Полският страж е дългогодишен пушач и дори през 2015 година, когато беше собственост на Арсенал, получи сериозна глоба заради употребата на цигари в съблекалнята на отбора. 34-годишният бивш полски..

публикувано на 05.10.24 в 16:00
Даниел Пешков и Калина Недялкова

Нови титли за Пешков и Недялкова на ски бягане

Даниел Пешков (Банско) и Калина Недялкова (Александър Логистик) спечелиха нови титли от лятното Държавно първенство по ски бягане с ролкови ски в Кръстава/Юндола, организирано от БФСки. В дисциплината 15 километра интервален старт свободен стил Пешков победи с време 26:17,0 минути. След него се наредиха Веселин Белчински (Паничище 2009) с..

публикувано на 05.10.24 в 15:55
Виктория Томова

Виктория Томова започва срещу американка в Ухан

Първата ракета на България - Виктория Томова, ще играе с американка в първия кръг на силния турнир по тенис УТА 1000 на твърди кортове в Ухан (Китай) с награден фонд 3.22 милиона долара. Томова, която е 51-а в световната ранглиста, ще срещне на старта Ашлин Крюгер. 20-годишната американка е номер 68 в класацията на УТА, а двете не са се..

публикувано на 05.10.24 в 15:50