Анкетата показва и интересни детайли изобщо за очакванията на жените и тяхната готовност да се опитват да съчетаят професия и отглеждане на дете, както и от какво биха се отказали, ако очакванията им не съвпадат с реалността.
"Огромната част от майките разбират дали им се предоставят социални придобивки чак по време на интервюто за работа. Това са 64%. Те не са успели да намерят тази важна информация на най-логичните места – в обявата за работа, в сайта на компанията, в социалните мрежи, в групи, но време на интервю за работа се притесняваме да говорим за семейното си положение и да задаваме такива специфични въпроси". Това каза в интервю за предаването "Хоризонт до обед" авторът на анкетата Александра Джандева, която е майка на три деца и блогър:
"Най-често в анкетата се повтаряха отговорите – ваучери за храна, възможност за дистанционна работа, допълнително здравно осигуряване, гъвкаво работно време, почасова заетост, финансов бонус за раждане на дете, възможност за консултация с психолог, осигурена от работодателя. Това са нещата, които работодателите си представят, че са социален пакет, насочен към работещите майки. Майките не искат нещо по-различно. На първите няколко места майките поставят гъвкавото работно време (над 80% са го посочили), възможността за редуване на работа от офис и от вкъщи и допълнителните дни към годишния отпуск".
"Имам 13-годишен опит в журналистиката, който просто се изпари, когато станах майка, защото децата ми все още са малки и изискват много време и ангажираност. Аз трябва да съм до тях, а пък и професията ми е такава, че трудно мога да се върна на ненормиран работен ден, в който непрекъснато да съм на разположение, на линия. Общо взето в момента, в който второто ми майчинство беше към края си, аз вече знаех, че трябва да се подготвя за работа на свободна практика. Започнах да уча много различни неща и започнах да пиша блог, за да се върна към реалността. Повече от година съществува моят блог. Той е плод на разговорите ми с другите майки и най-вече на това какво ги вълнува и какво ги притеснява".
Цялото интервю с Александра Джанджева можете да чуете от звуковия файл.
В Румъния предстои триседмичен изборен маратон – президентски и парламентарни избори. Новината за пълноправното членство на Румъния в Шенген е чудесен предизборен кампаниен подарък за румънския премиер Марчел Чолаку - главно действащо лице в преговорите и с австрийците, и с унгарците, които са начело на европредседателството. Това каза..
На 11 ноември само бързата и адекватна реакция на шофьор на училищен автобус предотврати тежка трагедия с 19 деца в Свищовско. В следобедните часове тир с румънска регистрация, движещ се с несъобразена скорост, навлезе в насрещното платно на завой в село Вардим и секунди го деляха от челен сблъсък с ученическия автобус. Шофьорът на ученическия..
Над 100 000 деца и възрастни у нас имат затруднения в говора и комуникацията . Това са хора с ДЦП, аутизъм, афазии, деменция, интелектуални затруднения и други състояния. Допълваща и алтернативна комуникация (ДАК) помага на хиляди невербални хора по света да общуват и да се развиват. "Темата е много важна. Тя касае много хора, които..
Семейство Галина Герасимова и Андрей Грива разказват за ерата на Водолея - за човека между технологичния напредък и непреходните човешки ценности . Тя е историк, богослов, режисьор и издател, а той е музикант и лектор по теми за живота и словото на Учителя Петър Дънов. И двамата са изкушени от астрологията и имат много познания в..
Време е да бъде изработен национален план за мозъчно здраве. Това каза проф. Николай Габровски, председател на фондация „Съвет за мозъчно здраве“, организатор на кръгла маса „Мозъчните заболявания – предизвикателства и решения“. По думите на проф. Габровски 180 милиона души в Европа живеят с мозъчни заболявания, но вероятно са повече, тъй..
От няколко месеца конната база "Ахил", в която се провеждат терапевтични занимания за деца със специални потребности, е в новия си дом – терен в близост до софийското село Бистрица , закупен благодарение на дарителска кампания за спасяването на базата. Към момента е изградено място за настаняване на шестте коня, които работят с децата. Предстоят още..
Започва най-мащабната дигитализация в Община Пловдив . Служебното правителство е отпуснало 20 милиона лева за целево изграждане на Географската информационна система. Тя ще бъде изградена до година и половина. Новата система ще обхваща всички отдели, както и 90% от предлаганите от общината услуги. С въвеждането на системата ще има..
Тежки обвинение към посланика на България в Украйна - Николай Ненчев, е отправила бившата вече служителка в мисията - преводачката Олга Хвостенко. В..
Кълнях се, че ние ще сме различни от другите партии, а се оказа, че на някои нива - вземане на решения, нарочване на тези, които не са съгласни - не е..
Живеем в свят, в който не физическото оцеляване е на преден план, а емоционалното . Това заяви пред БНР д-р Ирина Лазарова, председател на Българската..