Опитвайки да прикрият управленските си дефицити, тези хора постоянно демонстрираха една доста инфантилна увереност в собствените сили, постоянно повтаряйки мантрите, че „всичко е точно“, „всичко е прекрасно“, „няма никакви проблеми“ и че дори и да има, те ще бъдат решени в най-скоро време. Ей така, с едно щракване на пръстите.
Когато по подобен начин се държи подрастващ тийнейджър, това е разбираемо и дори е симпатично. Но когато такова поведение показват хора, намиращи се на „попрището жизнено в средата“, и заемащи важни държавни постове, работата никак не е добра. Твърде притеснително е, когато във властта се настанят хора, които нямат никакъв управленски опит и никакви познания за политиката, а на всичкото отгоре смятат, че всичко знаят. Да, те ще се провалят бързо. Само че големият проблем тук е, че провалът на политиците аматьори, завлича в бездната не само тях, а и цялата държава. Защото бъркотията, която са успели да сътворят за краткото си пребиваване във властта, има дългосрочни последици. И от нея ще си пати цялото население.
Има един сигурен белег, който отличава слабите политици. Те не признават грешките си. Търсят причините за провала винаги в другите и никога в себе си. Да сте чули от ръководителите на ПП признание дори за една мъничка грешчица? Не сте. Няма и да чуете. Най-голямата самокритика, на която са способни, се изразява във фразата „за съжаление, имахме проблеми с комуникацията“. Преведена на човешки език, тези думи означават следното – ние направихме чудесни неща, никой друг преди нас не е направил нещо толкова хубаво, обаче за жалост, не успявахме да ги обясним добре, чутовни резултати постигнахме, но не ни разбраха.
На мен пък ми се струва, че ние българите не сме чак толкова загубени, колкото се опитват да ни изкарат умнокрасивите политици. И че ако те действително бяха направили чудеса, ние със сигурност щяха да видим и оценим подобаващо подобни усилия. А не видяхме и, съответно, не оценихме такива усилия, поради една проста причина – нямаше такива.
За времето, в което управляваше, партията, кълняща се, че ще извърши кардинални промени, всъщност не промени нищо от съществуващото до този момент. Статуквото каквото си беше, такова и си остана. И може би така е по-добре. Представям си какви поразии щяха да сътворят жадуващите промяната, ако имаха подобна възможност. Само един пример давам. Арестът на Бойко Борисов, Влади Горанов и Севдалина Арнаудова беше замислен като техният абсолютен триумф, като окончателна победа срещу престъпното статукво. А какво излезе на практика? Станахме свидетели на един грандиозен управленски провал, който вместо окончателно да дискредитира, събуди за нов живот ГЕРБ.
В началото беше смешно, но после взе да става тъжно да гледаме как управляващите постоянно търсеха виновника за неуспехите си извън себе си. Инфлацията, разбира се, била привнесена, а всички политически проблеми, включително и свалянето на кабинета били предизвикани от г-н Путин и г-жа Митрофанова. Ако не били тези лоши хора, всичко щяло да бъде прекрасно. Да, може би някой неориентиран жълтопаветник /терминът е на г-н Христо Иванов, лидер на „Да, България“/ ще приеме това обяснение. Но за нормалните български граждани то със сигурност не звучи сериозно. Когато едно шестгодишно дете счупи скъпата фаза, първата му защитна реплика е „Ама то така си беше!“. Но когато по същия начин се държат хора, натоварени с управлението на държавата, положението става сериозно. И колкото по-скоро бъде прекратен този експеримент, толкова по-добре. За всички ни.
Пред президентът на Молдова Мая Санду премиерът Росен Желязков декларира, че "България твърдо подкрепя европейската интеграция на Молдова". "Високо ценим политическата воля на молдовските институции да продължат решително по пътя на реформите, върховенство на правото и укрепването на демократичните институции – въпреки всички..
Франция реагира критично на споразумението за митата между ЕС и САЩ. Споразумението между ЕС и САЩ за митата ще донесе "временна стабилност" но като цяло е "несъразмерно" - това смята френският министър за Европа Бенжамин Хадад. Въпреки че то не засяга някои ключови сектори за френската икономика като аеронавтиката, алкохолните напитки и..
Четвърти ден продължават усилията за овладяване на пожара в Пирин, където огънят засегна около 12 хиляди декара горска територия. Близо 200 пожарникари, военни, служители на горските стопанства от района, доброволци, както и четири хеликоптера се включват в гасенето на огъня, но силният вятър продължава да пречи на потушаването на пожара...
Законът за еврото е доста противоречив и се надявам да получи много по-добри формулировки между първо и второ четене , сподели мнението си бившият вицепремиер и социален министър Лидия Шулева в интервю пред БНР. Тя посочи, че мненията на противниците на еврото също влияят и са фактор, за да се създава напрежение. "Всичко трябва да е в..
Гръцкото правителство одобри и даде ход на инвестиция за милиони евро на пристанище Солун. Проектът променя не само облика на солунското пристанище, но е най-голямата инвестиция в Северна Гърция. Целта е да се увеличат възможностите на порта за трансфер на стоки и да се превърне в основен морски вход за трансфер към Югоизточна Европа...
53-годишен водач на "Мазда" е задържан вчера за управление след употреба на алкохол - дрегерът е отчел резултат 4,29 промила алкохол в издишания въздух. Проверката е извършена в дупнишкото с. Джерман, казаха от Областната дирекция в Кюстендил. Мъжът е спрян в селото, където най-вероятно е бил на тържество, към 20 часа в неделя. По случая е..
" Управляващите искат да върнат плановата икономика от комунизма ", сочи анализ на главния икономист на Института за пазарна икономика Лъчезар Богданов, след като миналата седмица НС прие на първо четене промените в Закона за въвеждане на еврото, с които ще бъдат контролирани цените в периода от 8 август тази година до 31 декември следващата. През..
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..