Мануела Малеева успя да направи нещо, което много трудно се постига – изкачи се на върха на световния тенис. След като го покори, триумфално се оттегли, отново с победа – наложи се над Ива Майоли на турнира в Осака, Япония през 1994 година. Мануела вече има три големи деца, за които казва, че нямат нужда от мама. Отдала се е на каузата да помага на деца с увреждания чрез своята фондация в Стара Загора, а в последната предизборна битка се включи и в българската политика, защото иска да види една по-добра България. Сега, според нея, държавата има две страни:
"Красивата България с красивите места и всичко останало, което е неугледно, неуредено, с корупция. Много често е тегаво, сиво, доста хора са обезверени и въпреки това от друга страна намирам, че има много млади хора, нашите деца, които са другото поколение, за които вярвам, че могат да ни помогнат да направим не само България по-добра, но и света. Често ми задават въпроса "Защо се опитваш да направиш нещо в България?“. Отговорът е, защото сърцето не ми позволява да стоя настрани. Все някой чака някой друг да оправи нещата, но този някой е вътре в нас и аз смятам, че засега имам сили, имам желание, вярвам, че мога да помагам, да мотивирам и затова го правя".
Откакто е слязла от професионалния корт, Мануела Малеева не се занимава с тенис. Искала е да излезе от "неговия балон“ и да види нови неща. Казва, че след толкова години тренировки и състезания, е натрупала умора и изтощение.
В Кърджали Мануела Малеева проведе с ученици демонстрационен мач. Кортовете край река Арда са едно от малкото места, където децата могат да тренират. Според световната тенисистка в момента в България се прави много малко за детския спорт.
Когато Мануела Малеева се умори от сивотата в България, тя се връща в Швейцария "да зареди батериите“. Мечтата ѝ е един ден презареждането да бъде у дома, в родината.
Цялото интервю с Мануела Малеева можете да чуете от звуковия файл." Трябва да имаш очи да видиш и да усетиш безценните свойства на живота , защото иначе може да го намразиш, а тогава и той ще те намрази". Това каза пред БНР актьорът и режисьор Деян Донков и сподели, че вярва в чудеса и често се осланя на вярата. " Аз съм силно вярващ! Вярвам, че Бог е в мен и аз съм в него ! Първият моноспектакъл на Деян..
Проф. Владко Панайотов е гост в "Нощен хоризонт". Той е учен, политик и общественик, който от години впечатлява с дейността си в областта на екологията, устойчивото развитие и зелените технологии. Поводът за срещата е неговата нова мемоарна книга "Корона от превратности" – един пъстър калейдоскоп от житейски истории, философски размисли..
В звуковия файл ще чуете тоновете на едно горещо сърце, отдадено на изкуството. В рубриката ни "Горещи сърца" днес гостува 29 годишната Денислава Пеевска от Враца. Тя е завършила джаз и поп пеене в музикалното училище във Враца и класическо пеене в Националната музикална академия " проф. Панчо Владигеров". Споделя, че животът й е музика, която..
"Книгата се появи напълно закономерно в моя живот, защото аз съм пишещ човек , разказа в "Нощен Хоризонт" София Стойнева , учител по БЕЛ в Гимназията за преподаване на чужди езици в Перник, която представи дебютната си книга - "Нещо за подарък", сборник с разкази. Сборникът е с разкази, основаващи се на истории от реалния живот...
В свят, който става все по-свързан технологично, но все по-изолиран емоционално, изкуството остава онова необяснимо, но толкова необходимо средство за обогатяване на човешката душа . В тези мътни години, когато вместо да се обединяваме чрез модерните комуникации, често се оказваме по-далечни един на друг , изкуството се издига над..
На 2 декември след дълго отсъствие, на поста си се завърна кметът на столичния район "Слатина" Георги Илиев . През месец юни след рязко влошаване на състоянието му, районният кмет бе приет в спешното отделение на Военно-медицинската академия. След прегледите и необходимите изследвания, бе установено наличието на 4 доброкачествени тумора в..
" Самотата убива човека , а тези хора ни помагат много, мерят кръвно, пулс, помагат ми, чистят ни, нямам думи. Плачат и се радват с нас.. ., разказа баба Весела от град Белене. Тя е над 80 годишна . "Чувствам се добре, че тук в дома си, в селото, получавам тази грижа , защото тук лекар и аптека няма, сподели Кольо от село Шишманци , а той все..
Около 150 шофьори и сервизни работници от гараж "Земляне" на столичния автотранспорт излязоха на протест рано тази сутрин преди началото на работния..
Роднини от двете страни на границата чакат да се възстанови вековен маршрут, който свърза Родопите с Беломорието . На границата при Рудозем отдавна..
"Това, че ловни дружинки, примерно, се събират и стрелят по кенчета и шишета трябва да го квалифицираме, че едва ли не са паравоенни структури ли?"...