Светът днес отбелязва Деня за борба с полиомиелита. Това се прави от 1985 г. по инициатива на организацията "Ротари Интернешънъл" с подкрепата на Световната здравна организация.
В повечето държави от Европа и Америка децата биват ваксинирани в най-ранна възраст, но милиони деца в Азия и Африка все още се разболяват от детски паралич. Усилията на международната общност са насочени към създаването на условия за ваксинация на децата навсякъде по света.
Изкореняването на полиомелита е най-голямата, значима и дългогодишна програма на "Ротари Интернешънъл", обясни пред Радио София Виолина Костова (▼) от "Ротари – София". Заболяването е открито преди доста години. То е много тежко и засяга предимно децата от 1 до 5 години.
Именно "Ротари Интернешънъл" е в основата на старта на първата масова имунизация на деца.
"Тя започва във Филипините през 1979-а с имунизация на 6 хиляди деца. И оттогава досега са имунизирани над 2,5 млрд. деца в повече от 110 държави", допълни Костова.
През последните няколко години само две страни (Афганистан и Пакистан) са докладвали случаи на полиомиелит, причинени от дивия вирус, но специалистите напомнят, че никое дете не е в безопасност, докато не ваксинираме всяко дете.
Чуйте разговора на Лилия Големинова.
Ако те решат с фалшиви данни да ни вкарат в еврозоната, ние ще ги подпалим . Това заяви пред БНР Костадин Костадинов, лидер на "Възраждане"...
Данъчните закони ще бъдат преработени и бюджетът ще бъде преработен . Това заяви пред БНР Делян Добрев, председател на Комисията по бюджет и финанси в..
Всяка партия има определени цели и докладът за влизане в еврозоната може да бъде изискан, когато държавата отговаря на изискванията, в момента не..