"Огромната ми тревога за бъдещето на света е да не се изражда човечеството чрез новите технологии и генетиката, да не се върви срещу природата".
По думите ѝ "човечеството трябва да помисли за изхранването, а не да напада тази или онази страна".
"В днешно време е прието, че съвременната жена е равна на мъжа, но природата не ни е създала равни. Тя ни е създала, така че да се допълваме взаимно и да се получи нещо цялостно. Разрушаването на този модел, както и героинята се вълнува, е много опасно".
"Ние живеем във време, в което се правят опити да бъде променена нашата цивилизация и нашата духовност. Това е художествено оръжие срещу подобни опити, срещу това да бъде разрушена основата на семейството, клетка на обществото, да бъдат поставени под съмнение вековни отношения между мъж и жена".
Зорница Джоринска, редактор на книгата, коментира:
"Тя поставя въпрос, който занимава световната общественост - това е въпроса за устояване на нравствените ценности".
По думите ѝ "европейците в тази част на Европа сме възпитани в някакви изконни ценности, ценим отношенията между деца и родители, възпитани сме в християнски добродетели".
Благовеста Касабова, доайен на литературната критика, заяви:
"Книгата е интересна, разказва интересна история, което е достатъчно да привлече внимание, защото сме свидетели на едни повтарящи се сюжети в нашата литература - всичко е тъжно, грозно, бедно, опасно. А това е една книга, която въпреки че се занимава с една глобална заплаха, обръща внимание на красивите и вечни неща - тези, които ни карат да се усмихваме, мотивират да живеем".
Слушателят Юли Йорданов допълни:
"От години ми се иска да те попитам какъв е твоя компас в ориентирането според критериите за стойностното, защото в днешния книжен пазар има една лавина от белетристична продукция. Как успяваш да отделяш зърното от плявата в днешния книжен пазар".
Весела Люцканова отговори, че когато започва да чете текст на някой автор разбира дали този човек е талантлив или не е талантлив.
Повече можете да чуете в звуковия файл.
В петото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Отзвук от премиерата на операта “Танхойзер“, с която беше открит Вагнеровият фестивал в Софийската национална опера - Кореспондентките на БНР в Израел Феня и Искра Декало следят премиерните..
Художникът Андрей Янев е гост в "Нощен Хоризонт". Повод е изложбата "Съветът" , която е част първа от поредица изложби, с които той отбелязва 60 години от рождението си . "Като се замисля как се чувствам на моите 60 години , нямам никаква разлика в мисленето и действията си като неопитен тийнейджър. Радвам се на това, че съм изпълнен с идеи..
Десетки жители на Смолян се събраха в Художествената галерия в града за откриването на ретроспективната изложба с графика на художника Иван Пеев. Той е роден на 10 април 1955 г. в смолянското село Соколовци. Завършил е Художествена гимназия в София, където изучава рисуване, живопис, скулптура, шрифт и история на изкуството. През 1980 г...
"В една нощ - 60 години", така се нарича честването на юбилея на един от музеите, с най-много експонати в света "Музей Израел" в Ерусалим. Археология, фолклор, изобразително изкуство са само част от направленията на дейност. Зад интересните постоянни и временни експозиции, стои труда на много хора. Този път на всеки посетител му се дава..
Срещаме ви с младата цигуларка Яна Местдаг. Тя е от българо-белгийски произход. Майка й е българка, а баща й белгиец. И двамата са музиканти в Симфоничния оркестър на Антверпен. От малка Яна започва да свири на цигулка. Явявала се е на различни конкурси, печелила е награди, включително и в България. Преди дни завърши средното си образование и..
Днес, в 16 часа, ще бъде открита изложбата "Глад 2.0". С нея Националният военноисторически музей отбелязва своята 109-годишнина . Изложбата може да бъде видяна в следващите 3 месеца. " Това е едно пространство за изживяване, едно пространство за рефлексия, място, в което посетителите да дойдат и да съпоставят факти от нашето минало и..
Световен джаз в София от 3-ти до 6-и юли. A to JazZ – най-големият фестивал за градска култура , се завръща за 14-и път с музика, свобода на изразяване, споделени емоции и пълно потапяне в пъстротата на по-високото изкуство. Програмата събира някои от най-добрите международни джаз, соул, фънк, ар-ен-би и етно изпълнители - вокалисти,..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..