"Огромната ми тревога за бъдещето на света е да не се изражда човечеството чрез новите технологии и генетиката, да не се върви срещу природата".
По думите ѝ "човечеството трябва да помисли за изхранването, а не да напада тази или онази страна".
"В днешно време е прието, че съвременната жена е равна на мъжа, но природата не ни е създала равни. Тя ни е създала, така че да се допълваме взаимно и да се получи нещо цялостно. Разрушаването на този модел, както и героинята се вълнува, е много опасно".
"Ние живеем във време, в което се правят опити да бъде променена нашата цивилизация и нашата духовност. Това е художествено оръжие срещу подобни опити, срещу това да бъде разрушена основата на семейството, клетка на обществото, да бъдат поставени под съмнение вековни отношения между мъж и жена".
Зорница Джоринска, редактор на книгата, коментира:
"Тя поставя въпрос, който занимава световната общественост - това е въпроса за устояване на нравствените ценности".
По думите ѝ "европейците в тази част на Европа сме възпитани в някакви изконни ценности, ценим отношенията между деца и родители, възпитани сме в християнски добродетели".
Благовеста Касабова, доайен на литературната критика, заяви:
"Книгата е интересна, разказва интересна история, което е достатъчно да привлече внимание, защото сме свидетели на едни повтарящи се сюжети в нашата литература - всичко е тъжно, грозно, бедно, опасно. А това е една книга, която въпреки че се занимава с една глобална заплаха, обръща внимание на красивите и вечни неща - тези, които ни карат да се усмихваме, мотивират да живеем".
Слушателят Юли Йорданов допълни:
"От години ми се иска да те попитам какъв е твоя компас в ориентирането според критериите за стойностното, защото в днешния книжен пазар има една лавина от белетристична продукция. Как успяваш да отделяш зърното от плявата в днешния книжен пазар".
Весела Люцканова отговори, че когато започва да чете текст на някой автор разбира дали този човек е талантлив или не е талантлив.
Повече можете да чуете в звуковия файл.
Цигуларката Лия Петрова пропътува от Мадрид до Токио и после до Монпелие за няколко дни в края на април. Нейните ангажименти стават не просто повече, те са и все по-престижни, а на 6 юни в зала "България" тя ще солира на Симфоничния оркестър на БНР с диригент Екхард Вичик в Първия цигулков концерт от Сергей Прокофиев. С голяма радост научаваме, че..
Гост в "Магията на театъра" е театралният режисьор Крис Шарков . "В тази криза на истината в съвременното общество, именно истината е това, което търсим най-много в театъра през последните години" - думи на режисьора Крис Шарков. Крис Шарков е един от талантливите режисьори у нас, който впечатлява с решенията си на сцената, с овладяването на..
Стоян Караиванов е първият български бандонеонист, започнал с успех активна професионална кариера по българските и световните сцени. Той е носител на множество престижни награди, една от които е статуетката "Музикант на годината 2022" като победител в анкетата сред слушателите на предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт". Отзвук от "Музикант на..
В 31-ото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Музикални желания на слушатели - Директорът на Пловдивската опера маестро Диан Чобанов представя акцентите в предстоящото издание на летния фестивал "Opera Open" на сцената на Античния театър в..
Днес - 14.05, е премиерата на документалния филм "Царят гражданин" от поредицата "БНТ представя" . Лентата е посветена на Симеон Сакскобургготски. Автор на филма е Павел Станчев , медиен експерт и телевизионен мениджър. "Досега няма премиери, които да са станали царе, но има случай на цар, който е станал министър-председател. Избран е..
Поезия, изкуство и вдъхновяващи истории ще се съберат на едно място по време на специалната "Вечер на таланта" , организирана от Фондация "Шанс за децата и природата на България". Тя ще е утре в Бизнес Парка в София. " Във фокуса на събитието ще са 20 млади таланта на възраст между 10 и 19 години. Всички те са поети, музиканти, художници,..
В Първо студио на БНР бяха отличени носителите на приза "Музикант на годината". В анкетата на предаването за класическа музика "Алегро виваче" тази година се включиха около 5000 души. Оперната прима Габриела Георгиева е "Музикант на годината 2024" " Тази любов се усеща неминуемо – това е взаимен обмен: аз чрез публиката и тя чрез..
Включването на строителните материали в списъка на стоките с висок фискален риск предизвиква хаос в сектора . Беше много кратък срокът да се..
Заместник-директорът на ГДБОП старши комисар Боян Раев заяви пред БНР, че задържаните във Враца и околни села четирима млади мъже са набирали..
15 май е празникът на Плевен. Изборът на датата е свързан с Пролетния плевенски панаир, който според историците през 30-те години на 20-ти век е..