Рая е единствено дете в семейството на Таня и Николай. И най-голямото щастие в живота им. Всичко се преобръща след появата на подутина на ръчичката на русокосото момиченце, което кара родителите спешно да потърсят лекарска консултация. Медицинският специалист ги съветва да заминат на лечение в Германия.
Разбира се, родителите на какво ли не са готови, за да спасят най-ценното в живота- рожбата си. Организират се бързо и заминават във Франкфурт. За съжаление тамошните специалисти потвърждават диагнозата „Сарком на Юинг“, вид рак, формиращ се в костите или меките тъкани. За съжаление в малко място като родния и Девин лошата новина се разпространява със скоростта на светлината.
Всички хора, близки познати и непознати стават съпричастни и готови да помогнат на Рая. Слънчевото момиче обедини всички, каза Росица Барганска, психолог в Средно училище „Христо Ботев“ в Девин и един от инициатори за създаване на благотворителни мероприятия.
В помощ на Рая за кратко време бяха организирани десетки събития в града и съставните села на общината.
Фейсбук групата „Заедно за Рая“ светкавично събра близо две хиляди последователи. Които, апелират за подкрепа и даряват за Рая.
Слънчевата Рая дава кураж на цялото си семейство и благодари на всички, които и помагат в нелеката битка, пред която я е изправил живота в крехката й детска възраст.
Повече чуйте в звуковия файл.
Десислава Костадинова и Зара Маринова през новата учебна година ще бъдат в пети клас. Те живеят в район "Аспарухово". По инициатива на Десислава бе създадена благотворителна кампания за събиране на средства за нейната съученичка Димана, която трябваше да бъде изследвана за предишното си заболяване в Турция. Десислава изработва гривнички..
За поредна година залите на Регионалния исторически музей в Русе се превръщат в занимални за децата по време на горещите летни ваканционни дни. Първото издание за тази година на "Лято в музея" приключи, но следват още две - през юли и август. Това е едно от най-желаните занимания за децата от Русе. Идеята за еко обучението сред музейните..
Ако не беше толкова страшно, би било забавно да се види шествие, в което хората водеха към бомбоубежището не само децата си, но и домашните си любимци - кучета, котки, птички в кафези, хамстери или други животни в клетки. Понякога в скривалището се струпваха повечко животинки и започнаха конфликти между тях. Медиите дълго обсъждаха участта на..
Миналия месец в Тетевен се състоя традиционната среща на ветерани алпинисти, организирана от тяхното сдружение "Мальовица" . Гости бяха Иван Вълчев, Методи Савов, Николай Петков и Кирил Досков, които през 1984 г., в рамките на българската експедиция, изкачват Еверест по Западния гребен. Подобни срещи има всяка година и са организирани от..
Най-младежкият филиал на Столичната библиотека в район "Студентски" отбелязва 10 години от създаването си с откриване на ново споделено пространство за четене, срещи и събития, литературни четения и финал на Третия шампионат по поезия на софийските училища „Млада метафора“. Един от основните приоритети на най –голямата публична библиотека в..
Във Варна беше създадено Координационен център "Зоопатрули", с цел противодействие на насилието над животните. В кварталите на града ще има представители на структурата, които ще следят да няма посегателства над бездомните животни, за които се грижат. Това разказа за "Хоризонт" Стефан Курдов. "Проведохме среща с ръководството на..
През седмицата в различни населени места във Врачанска епархия посрещат икона с чудотворните мощи на свети Никифор Прокажения . Камбаните на храм "св. Николай" във Враца огласиха пристигането на светинята в престолния за епархията град в понеделник сутринта. Във вторник иконата беше в Мездра, вчера в Бяла Слатина, днес ще бъде в Кнежа, в петък..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..